stervitje ushtarake

Tajvani: Kina po kryen ende stërvitje ushtarake rreth ishullit

Ministria e Mbrojtjes e Tajvanit tha se 23 avionë dhe tetë anije kineze po kryenin operacione ushtarake rreth ishullit këtë të...

SHBA dënon stërvitjen ushtarake të Kinës rreth Tajvanit

Shtëpia e Bardhë dënoi "sulmet me raketa precize" të Kinës të cilat gjatë ditës së enjte preken ujërat jashtë brigjeve të...

Frika nga agresioni rus, finlandezët nisin stërvitjen ushtarake

Në Finlandë, popullsia është gjithnjë e më e shqetësuar për kërcënimin rus teksa lufta në Ukrainë vazhdon, ku jo vetëm që...

Kina realizon stërvitje ushtarake teksa delegacioni amerikan viziton Tajvanin

Kina ka zhvilluar stërvitje ushtarake rreth Tajvanit të premten, teksa një delegacion i Kongresit të Shteteve të Bashkuara vizitoi ishullin. Kjo vizitë...