stervitje

Çiklistja: Gjiri i Lalëzit dhe autostrada, vendet më të mira t’u stërvitur

Pak ditë më parë është krijuar klubi i parë çiklistik për femra në Shqipëri. Ideatoret janë 3 vajza të klubit shumë-sportësh “Teuta”....

Skenari nëse nis lufta, NATO fillon stërvitjen ushtarake në Rumani

Në malësitë qendrore të Rumanisë, ushtarët francezë kanë nisur stërvitjet ushtarake me homologët holandezë. Stërvitja simulon një pushtim të forcave armike nga...

Serbia stërvitje ushtarake në kufi me Kosovën

Ministria e Mbrojtjes së Serbisë në një deklaratë për mediat bëri me dije  se forcat e armatosura serbe po zhvillojnë një...

Rusia stërvitje ushtarake me Kinën, ndërsa shtohen tensionet me Ukrainën

Rusia tha se do të nisë stërvitje ushtarake gjithëpërfshirëse në lindje të vendit së bashku me forcat nga Kina, një shfaqje...

Rekrutët ukrainas në Britaninë e Madhe, stërviten kundër pushtuesve rusë

Deri pak javë më parë, Serhij ishte një analist biznesi në një kompani elektronike. Ndërsa Zakhar ishte një inxhinier. Tani ata...

Kina dërgon trupa në Rusi për stërvitje të përbashkët ushtarake

Një kontigjent i trupave ushtarake kineze do dërgohen në Rusi për të marrë pjesë në stërvitjet e përbashkëta, në të cilat...

NATO intensifikon stërvitjet, luftanija amerikane në Finlandë

Trupat ushtarake finlandeze u angazhuan në një stërvitje të përbashkët me marinën amerikane, pak ditë pasi Senati në Uashington votoi thuajse...

Kina përfundon stërvitjen ushtarake rreth Tajvanit

Ushtria e Kinës ka “kryer detyra të ndryshme” rreth Tajvanit, por do të vazhdojë me patrullimet e përditshme, njoftoi sot Pekini...

Kina zgjeron stërvitjen ushtarake, ndërkombëtarët thirrje për ulje të tensioneve

Ushtria e Kinës bëri me dije se këtë të hënë ka nisur një stërvitje të re, duke sinjalizuar se aktiviteti rreth...

Stërvitjet ushtarake të Kinës po simulojnë një sulm të mundshëm, sipas Tajvanit

Zyrtarët në Tajvan kanë deklaruar se Kina është duke kryer stërvitje ushtarake, të cilat duket se po simulojnë një sulm në...

‘Defender 23’, stërvitja ushtarake e NATO-s do të zhvillohet edhe në Shqipëri

Vitin e ardhshëm, në Shqipëri do të zhvillohet një pjesë e "Defender 23", stërvitjes ushtarake të aleancës së NATO-s. Lajmi është bërë...

Broja rikthehet në stërvitje me Chelsea

Futbollisti shqiptar, Armando Broja është kthyer në stërvitje me ekipin e Chelsea. Sulmuesi 20-vjeçar la lënë pas dëmtimin që pësoi gjatë...

VIDEO | Johnson merr pjesë në stërvitjen ushtarake të trupave ukrainase

Kryeministri në largim i Britanisë së Madhe, Boris Johnson ka vizituar trupat ukrainase që po trajnohen nga ata Forcat e Armatosura...

Ronaldo nuk paraqitet për grumbullimin e sezonit të ri te Junajtid

Kristiano Ronaldo nuk është paraqitur në grumbullimin e skuadrës së Mançester Junajtid për t'u përgatitur sezonin e ri. Në komunikatën zyrtare të...

Burrat dhe gratë duhet të stërviten në kohë të ndryshme, thotë studimi

Sipas një studimi amerikan burrat dhe gratë duhet të stërviten në kohë të ndryshme. Ai zbuloi se gratë djegin më shumë yndyrë...

Bjellorusia zhvillon stërvitje ushtarake në veri të Ukrainës

Bjellorusia, një aleat i ngushtë i Rusisë dhe fqinj i Ukrainës në veri të vendit, ka nisur stërvitjet ushtarake në shkallë...