stok

Çmimi i ulët dhe malli i importit, mijëra tonë misër në Maliq mbetet stok

Një ndër kulturat e mbjella në fushën e Maliqit është misri. Në këtë periudhë të vitit, pasi është tharë, nis shitja...

Pse po mbetet stok vaji i ullirit në Berat? Ja si pergjigjet deputetja e PS

Deputetja e PS në Berat Hatixhe Konomi tregoi në emisionin RinOn në Euronews Albania arsyet pse vaji i mirënjohur i ullirit...

Britania e Madhe ‘shigjeton’ të korruptuarit në Shqipëri | 5 zhvillimet

‘Vala e parë e masave në Shqipëri’, ambasada britanike për Euronews Albania Ambasada e Britanisë së Madhe në Tiranë ka reaguar...

Dosjet e vonuara në drejtësi, 120 mijë stok në gjykata

Vettingu i nisur në vitin 2018 vuri në vështirësi duke rrezikuar kolapsin e sistemit. E para që ngeli pa gjyqtarë ishte...

Billa| 7 ditë pastrim i stokut, çdo artikull në ofertë nga 15-21 korrik

Kompania Billa ka nxjerrë të gjitha produktet e saj, në ofertë. Nga sot deri në 21 korrik, klientët mund të blejnë...

Gjykatat e shkallëve të para në kolaps, 37 mijë dosje stok

Kriza në sistemin e drejtësisë po thellohet në gjykatat e shkallëve të para. Rreth 37 mijë ishte stoku në fillim të...

Gjykata e Apelit të Tiranës në kolaps, 20 mijë dosje kanë mbetur stok

16 vite i duhet të presë një qytetari për të marrë zgjidhje në Gjykatën e Apelit të Tiranës. Shkak për këtë situatë...

Mbi 35 mijë dosje stok në Gjykatën e Lartë

Gjykata e Lartë e ka nisur vitin 2022 me 35 822 dosje stok. Gjatë vitit 2021 kjo gjykatë u shtua me...