strasburg

Vula e PD mund të shkojë në Strasburg, Kume: Efektin do e ndjeni në 2025

Ish-kreu i KQZ, Kristaq Kume tha në emisioni Now në Euronews Albania se gjyqi për vulën e PD mund të shkojë...

Bytyçi: Rama sillet si servil në bisedimet dypalëshe, ndryshon kur mban fjalime

Pedagogu Enver Bytyçi deklaroi se kryeministri Edi Rama sillet në mënyrë servile në bisedimet me krerë të shteteve të BE-së, ndërsa...

Rama-KiE-së: Rrëzoni akuzat ndaj Kosovës, pranoni propozimin tonë për rihetim

Nga Strasburgu, kryeministri Rama në Asamblenë e Përgjithshme të Këshillit të Evropës i bëri thirrje këtij institucioni që të rrëzohen akuzat...

Rama: Europa për ne më shumë se sa një projekt ekzistencial

Kryeministri Edi Rama, në fjalimin e tij në Asamblenë në Këshillin e Evropës, kundër raportit Dick Marty, tha se Shqipëria vijon...

Rama në Këshillin e Evropës: S’ka asnjë paralele mes Kosovës dhe Krimesë

Kryeministri Edi Rama kërkon në Asamblenë e Këshillit të Evropës në Strasburg anulimin e raportit të Dick Marty. Rama nënvizoi gjatë fjalës...

Rama mbërrin në Strasburg, do t’i drejtohet KiE-së për raportin e Dick Marty

Kryeminitri Edi Rama ka mbërritur mesditën e së mërkurës në Strasburg. Kreu i qeverisë shqiptare ka publikuar pamje në rrjetet sociale,...

U shkarkua nga KPA, gjyqtari Besnik Cani fiton gjyqin në Strasburg

Gjyqtari Besnik Cani, i shkarkuar nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit, ka fituar gjyqin në Strasburg. Besnik Cani u shkarkua në...

Romët fitojnë në Strasburg kundër qeverisë shqiptare për diskriminim në shkolla

Qeveria ka diskriminuar fëmijët e komunitetit rom dhe egjiptian. Kështu thotë vendimi i fundit i Gjykatës së Strasburgut lidhur me denoncimin...

Kryeprokurorja e Tiranës në veting me avokat nga Strasburgu

Kolegji i Posaçëm i Apelimit nisi shqyrtimin e ankimimit të kalimit të vetingut në shkallën e parë nga kryeprokurorja e Tiranës...

Samir Tahiri kokë turku për integrimin në BE, pretendon avokati

Saimir Tahiri u dënua për t’i treguar Evropës se Shqipëria ka bërë një reformë të denjë në drejtësi dhe i ka...