strategji

Stradner: Rusia strategji në përshkallëzimin e konfliktit Kosovë-Serbi

Situata në veri të Kosovës, ndryshe nga herët e tjera, është më serioze dhe mund të përshkallëzohet për shkak të provokimeve...

‘Lufta kundër drogës dështoi’, Kolumbia kërkon strategji të re kundër narkotikëve

Presidenti i Kolumbisë, Gustavo Petro ka bërë thirrje për një strategji të re globale për të luftuar trafikun e drogës. Duke folur...

Tensionet në Kosovë, Goncharenko: Vuçiç po përdor të njëjtën strategji si Putin

Deputeti ukrainas, Oleksiy Goncharenko deklaroi se termi denazifikim po përdoret njëjtë nga presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ashtu si ai rus, Vladimir...

Kush është gjenerali i ri i Putinit në Ukrainë

Gjenerali Alexander Dvornikov, komandanti i distriktit ushtarak jugor të Rusisë, është emëruar si komandant drejtues i fushatës ushtarake të Rusisë në...

Paguani me rubla ose do t’i japim fund kontratave të gazit, kërcënon Putin

Presidenti Vladimir Putin paralajmëroi se kontratat e shitjes së gazit rus do të ndërpriten nëse pagesat nuk bëhen në rubla. Deklarata u...