strehim

Refugjatët ukrainas nuk gjejnë shtëpi në Belgjikë, kthehen në vendlindje

Ukrainasit që u arratisën nga lufta dhe gjetën strehim në Belgjikë, tani po luftojnë për të gjetur një banesë për të...

2 familje ukrainase në Vlorë për t’i shpëtuar luftës

2 familje nga Kievi kanë shkuar në Vlorë për t’i shpëtuar luftës, edhe pse nuk jua kishte marrë mendja që pas...

Nuk kemi kërkesa për strehim të ukrainasve në Shqipëri, thotë MEPJ

Ndërsa Kosova po planifikon të strehojë 20 gazetarë ukrainas, në Shqipëri ende nuk ka një kërkesë të tillë. Lajmi konfirmohet për Euronews Albania nga Ministria për Evropën...

Rrëfimi i çiftit ukrainas që u strehua në Tiranë për t’i ikur luftës

Është 26 vjeç dhe quhet Mikhail. Me të nisur lufta në Ukrainë, mori të dashurën e tij dhe bashkë me të...