sula

Dash Sula ironizon Endri Hasën: Duhet të jesh ti kryetar i ri i PD jo Basha

Endri Hasa, anëtar i kryesisë dhe deputeti i PD, Dashnor Sula u përplasën në emisionin Now në Euronews Albania lidhur me...

Deputeti i PD: Atë emocion që të ngjallnin protestat e Bashës, nuk e gjen te Berisha

Deputeti i PD-së Dashnor Sula, analizoi në studion e Euronews Albania, situatën brenda Partisë Demokratike. Sula deklaroi se Berisha, mund ta ketë...

Deputeti i PD thirrje për bashkimin demokratëve: Jemi vëllezër, kemi luftuar bashkë

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula, apeloi që PD të bashkohet në zgjedhjet lokale të 14 majit. Nga studion e Review në...

Habit Sula pas tërmetit në Turqi: Qeveria turke ka shumë gjynahe për të larë!

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula shprehu në një intervistë për Euronews Albania solidaritet me popullin turk për tërmetin tragjik që...

Sondazhi në Euronews Albania, Sula: Ka humbur shpresa, opozita të bashkohet

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula ka ngritur alarmin për situatën kritike në të cilën ndodhet vendi, sipas tij për shkak...

Kundërpërgjigjet Genta Sula: Pse dosja për Metën nuk është e falsifikuar

Kryetarja e Autoritetit të Dosjeve, Genta Sula e ka cilësuar të pabazë padinë e ish-presidentit Ilir Meta në drejtim të institucionit...

Genta Sula tregon pse u publikua çështja e shtetasit I.M

Kryetarja e Autoritetit të Dosjeve, Genta Sula thotë se institucioni që ajo drejton ka bërë me rastin e çështjes së shumëpërfolur...

Si u zhdukën “dosjet e nxehta” të ish-Sigurimit të Shtetit? Flet Genta Sula

Genta Sula, drejtore e Autoritetit të Dosjeve tha në një intervistë për "Now" me Erla Mëhillin se një ndër shqetësimet kryesore...

Sula: 78 personalitete kanë qenë ish-bashkëpunëtorë të Sigurimit dhe vijojnë punën

Genta Sula, kryetare e Autoritetit të Dosjeve thotë se një numër i madh personalitetesh që kanë qenë ish-bashkëpunëtorë të Sigurimit vijojnë...

Deputeti Sula: Turp për Foltoren, nxorën sytë në vend të hiqnin vetullat

Deputeti demokrat Dashnor Sula e cilësoi të turpshme deklaratën e sotme të zëdhënëses së PD që kërkonte hetimin për çështjen e...