sulm

Alpinistja e njohur publikon videon e sulmit seksual ndaj saj në qendër të Pejës

Alpinistja Mrika Nikqi ka publikuar një video tronditëse kur kishte qenë viktimë e një sulmi seksual mbrëmjen e së martës në...

Pse sulmi ndaj Nord Stream 2 nuk mund të jetë rastësi?

Nord Stream 2 ishte projekti madhështor i cili do ta bënte Europën edhe më të varur ndaj gazit rus. Por lufta në...

Rikthehen Anonymous, sulmi i radhës në ndihmë të iranianëve

Si po i ndihmon iranianët grupi i famshëm i hakerave Anonymous? Pas sulmit të tyre kibernetik të shtatorit kundër faqeve të qeverisë...

Rama: Presim sulme të tjera kibernetike nga Irani

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me sulmet kibernetike në shënjestër të të cilave ishte edhe vendi ynë. I ftuar në...

Cardi B pranon akuzat për sulm në klubin e striptizës në Nju Jork

Reperja fituese e Grammy-t, Cardi B, është deklaruar fajtore për dy akuza për kundërvajtje në gjykatën e Nju Jorkut, duke shmangur...

FOTO| Zbulohet kush janë hakerët iranianë që sulmuan Shqipërinë

Televizioni “Iran International”, me seli në Londër, ka siguruar fotot e shtetasve iranianë të konsideruar lojtarët kyç në sulmet kibernetike globale,...

Përkujtimi i 11 shtatorit 2001 në SHBA, Biden vendos një kurorë 

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden vendosi një kurorë lulesh sot në Pentagon, në 21-vjetorin kur terroristët islamikë rrëmbyen katër avionë pasagjerësh...

Shqipëria në shënjestrën e Iranit, sulmet që u parandaluan e ato që goditën shtetin

Kryeministri Edi Rama njoftoi mëngjesin e së shtunës se hakerat iranianë kanë sulmuar sistemin TIMS. Sulmi ka sjellë kaos në pikat kufitare...

3 shtete ballkanike nën sulmin e hakerëve, eksperti tregon kush fshihet pas Iranit

Eksperti Fabian Zhilla thotë se Shqipëria nuk është i vetmi objektiv i sulmeve kibernetike në rajon. Në një intervistë për Euronews Albania...

Microsoft publikon hetimin që konfirmon se Irani sulmoi Shqipërinë

Kompania multinacionale Microsoft ka bërë publik një hetim që konfirmon se Irani qëndron prapa sulmit kibernetik kundër qeverisë shqiptare. Menjëherë pas sulmit...

6 viktima nga sulmi në ambasadën ruse në Kabul

Të paktën 6 persona kanë humbur jetën ditën e hënë si pasojë e një sulmi vetëvrasës ndaj ambasadës së Federatës Ruse...

Dy të plagosur nga sulmi me thikë në qendër të Beogradit, arrestohet autori

Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një sulmi në kryeqytetin e Serbisë, Beograd. Ngjarja ka ndodhur në rrugën "Admirala...

VIDEO| Sulmohet me miell ministri i Financave të Kosovës

Ministri i Financave në Kosovë, Hekuran Murati është qëlluar me miell nga aktivistë të Partisë Socialdemokrate këtë të shtunë. Aksioni kundër qeverisë...

Sulm me raketa në aeroportin sirian

Aeroporti ndërkombëtar në qytetin sirian të Aleppo u sulmua me raketa mbrëmjen e së mërkurës, njoftoi Al Majadin TV. Në raport thuhet...

5 viktima, 27 të plagosur pas një konflikti në Bagdad

Të paktën pesë persona u vranë gjatë përleshjeve midis mbështetësve të liderit fetar shiit irakian Moqtada al-Sadr dhe forcave të sigurisë...

‘Sulm i përqendruar’, gazetari: Çfarë më tha Nano para se të largohej nga zyra

Lajmi për një dorëheqje të mundshme të drejtorit të përgjithshëm të policisë, Gledis Nano ka qarkulluar prej ditës së djeshme dhe...