sulme

Ukraina valë raketash mbi flotën ruse në Detin e Zi, goditet baza në Krime

Ukraina kreu të premten një sulm me raketa ndaj bazës kryesore të flotës ruse në detin e Zi. Video dhe foto të...

Kujtesa artistike e sulmeve terroriste të 11 shtatorit në filma

Sulmet terroriste të 11 Shtatorit 2001, jo vetëm që ndryshuan rrjedhën e historisë por lanë gjithashtu një gjurmë të pashlyeshme patën...

Luftime të ashpra në Ukrainë, sulme me dronën edhe në Moskë, mbyllen tre aeroporte

Kundërofensiva ukrainase i ka vënë forcat ruse nën presion në Bakhmut dhe në jug të vendit, ndërsa sulmet ruse duket se...

Zyrtarët rusë: Dy të vrarë nga granatimet ukrainase në një rajon të Rusisë

Dy persona janë vrarë nga granatimet ukrainase në fshatin rus, Chausy, në rajonin Bryansk në kufi me Ukrainën, ka thënë guvernatori...

Sulmi me dronë në Moskë mbyll për pak aeroportin Vnukovo

Rusia e ka akuzuar Ukrainën për sulm me dronë në Moskë, si pasojë e të cilit janë dëmtuar dy ndërtesa dhe...

Sulmohet me dronë Moska, goditen dy ndërtesa në kryeqytetin rus

Rusia ka akuzuar Ukrainën se qëndron pas një sulmi me dron që dëmtoi të paktën dy ndërtesa në kryeqytetin e Moskës...

Parandalohen sulmet terroriste në Gjermani, 7 të arrestuar

Shtatë persona janë arrestuar në Gjermani, pasi dyshohet se po planifikonin sulme terroriste në qytete të ndryshme të vendit. Policia gjermane nuk...

Moska në shënjestër të sulmeve me dronë, Medvedev paralajmëron për ‘armageddon’

Pesë dronë ukrainas u rrëzuan këtë të martë pranë Moskës dhe rajonit të saj, sipas Ministrisë ruse të Mbrojtjes. "Këtë mëngjes, një...

Forcat izraelite sulmuan Jenin, të paktën tre persona u vranë 

Të paktën tre persona u vranë në një shkëmbim zjarri midis forcave izraelite dhe palestinezëve pasi izraelitët sulmuan qytetin Jenin të...

Ukraina goditet nga një valë e re e sulmeve ruse

Forcat ruse kanë goditur caqe civile dhe të infrastrukturës përmes një vale të raketave dhe dronëve të lëshuar gjatë natës, tha...

Zbardhet hetimi i SPAK për banorët e MEK, rreth 150 pajisje të sekuestruara

Burime për Euronews Albania konfirmojnë se kontrolli në kampin Ashraf 3, në Manzë, vjen në kuadër të procedimit me nr 130/2023...

Pamje nga brenda kampit MEK, situata e tensionuar

Gazetarja e Euronews Albania, Kloida Gjuzi, ka mundur të sigurojë një foto nga brenda kampit MEK ku shihen disa banorë që...

Rusia thotë se ka zmbrapsur sulme me dronë ndaj një rafinerie të naftës

Rusia tha më 17 qershor se ka shkatërruar tre dronë, që sipas Moskës po shënjestronin një rafineri të naftës në rajonin...

Siguria kibernetike, Begaj mbledh Këshillin e Sigurimit: Të forcojmë kapacitetet

Sulmet kibernetike kanë qenë arsyeja që presidenti Bajram Begaj ka mbledhur për herë të tretë Këshillin e Sigurimit Kombëtar. Gjatë fjalës së...

Tensione në Veri, sulmohen gazetarët në Zveçan

Ekipi i një televizioni lokal në Kosovë është sulmuar gjatë raportimit nga Zveçani, komunë në veri të Kosovës e banuar me...

Raportohen sulme me dronë në të gjithë Ukrainën

Forcat ruse lëshuan 20 sulme me raketa gjatë 24 orëve të fundit në rajonet Dnipropetrovsk, Zaporizhja dhe Harkiv, tha Shtabi i...