sulmi

Vritet 2-vjeçarja, 22 të plagosur nga sulmi ajror rus në Ukrainë

Një vajzë dyvjeçare është vrarë dhe 22 persona tjerë janë plagosur, si pasojë e një sulmi ajror rus, në një zonë...

VIDEO| Tym dhe flakë në zemër të Rusisë, momenti kur dronët godasin Moskën

Të paktën tetë dronë shënjestruan Moskën mëngjesin e të martës, në sulmin e parë mbi zonat civile në kryeqytetin rus. “Një shenjë...

VIDEO| Qëllohet me raketa spitali në Ukrainë, 1 viktimë dhe 15 të plagosur

Të paktën një person ka vdekur dhe 15 të tjerë janë plagosur, duke përfshirë dy fëmijë, nga një sulm me raketa...

Alarmet dëgjohen në gjithë Ukrainën, Kievi sulmohet me dronë nga rusët

Alarmet për sulme ajrore u dëgjuan në të gjithë Ukrainën në orët e para të së premtes, pasuar nga raportime për...

“Sulmi i inskenuar!” – Eksperti zbërthen “teatrin” e Moskës

Moska ka akuzuar Uashingtonin si organizator të sulmit me dron ndaj Kremlinit, që sipas saj kishte si objektiv jetën e presidentit...

Sulmi me dron në Kremlin, Medevdev: Të vrasim Zelenskin!

Lajmi për një atentat në dëm të presidentit të Federatës Ruse, Vladimir Putin ka shkaktuar reagime të shumta, si nga Rusia...

“Fëmijë të plagosur me plumba në kokë”- Detaje nga masakra në shkollën në Beograd

Tronditet kryeqyteti serb, tetë nxënës dhe një punonjës i sigurimit të shkollës, humbën jetën nga sulmi me armë më një shkollë...

Tentohet të vritet si Falcone kryeprokurori bullgar, e shpëton “blindi”

Prokurori i përgjithshëm i Bullgarisë, Ivan Geshev i ka shpëtuar një atentati që synonte eliminimin fizik të tij. Sulmi ishte organizuar...

Rama sulmon Berishën dhe Metën: Në 14 maj Shqipëria duhet të heqë ‘zorrën qorre’

Ish-kryeministri Edi Rama, ishte këtë të martë në Mallakstër, ku prezantoi kandidatin e Partisë Socialiste në këtë bashki, Qerim Ismailajn. Në fjalën...

“Bomba ra në qendër të qytetit”- detaje nga sulmi aksidental i Moskës në Belgrod

Ministria e Mbrojtjes në Moskë njoftoi këtë të premte se një avion luftarak rus bombardoi aksidentalisht qytetin e Belgorodit pranë kufirit...

Zbulohet motivi i sulmit ndaj kryeministrit të Japonisë, i dyshuari nuk është…

Ryuji Kimura, i dyshuar për hedhjen e një bombe tymuese ndaj kryeministrit japonez Fumi Kishida, ka një histori të paditur ndaj...

Rusia bombardon qytetin në Ukrainë, 8 të vrarë, mes tyre një fëmijë

Bombardimet ruse ndaj një godine të banuar në qytetin lindor të Slovianskut, në Ukrainë, kanë vrarë të paktën 8 persona dhe...

Alibeaj sulmon Berishën: Arsyeja kryesore e humbjes në vitin 2021

I ftuar në Euronews Albania, kryetari i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, foli në lidhje me situatën në Partinë Demokratike...

VIDEO| Sulmohet me armë ndërtesa e modeles shqiptare, ajo fshihet në dollap

Ndërtesa në të cilën banon modelja shqiptare në New York, Xhesika Berberi, është sulmuar me armë. Lajmin e ka bërë publik vetë...

Arsenali nis merkaton, londinezët përforcojnë sulmin

Merkatoja verore pritet të jetë e zjarrtë sa i përket transferimit të disa nga yjet e futbollit evropian. Një prej emrave...

VIDEO| Forcat izraelite hyjnë në xhaminë Al-Aksa, qëllojnë me shkopinj besimtarët

Janë rikthyer sërish tensionet mes policisë izraelite dhe besimtarëve myslimanë në xhaminë al-Aksanë Jerusalem. Policia izraelite e armatosur rëndë, hyri në ambientet...