sulmoje

Rusia mund të sulmojë Moldavinë, zyrtarët: Synon bashkimin me Transnistrinë

Zyrtarët në Moldavi paralajmërojnë për një sulm të mundshëm nga Rusia në fillim të vitit 2023. Sipas tyre, gjatë ditëve në vijim...

Moska po përgatitet të sulmojë Ukrainën jugore, thotë Kievi

Dhjetëra mijëra trupa ruse po përgatiten për të përparuar në qytetet Krivij Rih dhe Mykolaiv në Ukrainën jugore, tha këshilltari presidencial,...

Perëndimi po i kërkon hapur Ukrainës të sulmojnë Rusinë, thotë Kremlini

Vendet perëndimore po bëjnë thirrje hapur që Ukraina të sulmojë Rusinë, tha zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Kremlinit, Maria Zakharova,...