sunny hill

Dua Lipa nuk këndoi në ‘Sunny Hill’, por së shpejti vjen në Tiranë

Dua Lipa performoi në ‘Sunny Hill’ në Prishtinë, por në Tiranë nuk ishte e pranishme. Për të gjithë ata që e prisnin...

“S’ka të bëjë me komunizmin”, reagon këngëtari për yllin e shfaqur në ‘Sunny Hill’

Për festivalin ‘Sunny Hill’ ka pasur reagime të shumta, pasi një ditë më parë u shfaq flamuri me yllin komunist. Në lidhje...

‘Satirë ndaj regjimit’, reagon Veliaj për flamurin me yllin komunist në ‘Sunny Hill’

Festivali 'Sunny Hill' është vendosur në qendër të vëmendjes, kjo pasi mbrëmjen e djeshme në natën finale të saj, u shfaq...

Nis Sunny Hill në Tiranë

Festivali Sunny Hill ka nisur sot në Tiranë. Gazetarja e Euronews Albania, Ortensa Budlla raportoi nga Liqeni Artificial  gjatë kohës që këngëtari...

Dua Lipa nuk do të këndojë në ‘Sunny Hill’

Fat Gjakova, një nga organizatorët e ‘Sunny Hill’ tha në një intervistë për Euronews Albania se Dua Lipa nuk do të...

‘Vajzë shqiptare në Shqipëri’, Dua Lipa pushon në jug

Dua Lipa ka postuar një foto nga Instagrami i saj me mbishkrimin “Vajzë shqiptare në Shqipëri”. Këngëtarja po pushon në jug, ndërsa...

100 euro/3 ditë, përfaqësuesi i Sunny Hill tregon detaje nga koncerti në Tiranë

Biletat për festivalin e Sunny Hill që do të mbahet në Tiranë me 26, 27 dhe 28 gusht kanë dalë në shitje. Për...

Shemi: Nxorën Elvana Gjatën në vendin tim, nuk dinte as tekstin

Shemsi Krasniqi, i njohur ndryshe si Shemi i ‘Ilirëve’ u shpreh i indinjuar për incidentin e ndodhur në ‘Sunny Hill’, ku...

‘Misioni i Lipës, të mbushë thasët me lekë’, këngëtari i njohur kritika ‘Sunny Hill’

Shemsi Krasniqi, i njohur ndryshe si Shemi i ‘Ilirëve’, në një intervistë për Euronews Albania kritikoi ashpër babanë e Dua Lipës,...

‘S’më lanë të këndoj për Adem Jasharin’, Shemi flet pas incidentit në ‘Sunny Hill’

Një incident ka ndodhur në festivalin Sunny Hill. Incidenti ka pasur si protagonist Shemsi Krasniqi, i njohur ndryshe si Shemi i...

Dua Lipa elektrizon Prishtinën, “Sunny Hill” thirrje për liberalizimin e vizave

Mijëra qytetarë të Prishtinës kënduan dhe vallëzuan në Parkun e Gërmisë, me artistët që festivali Sunny Hill solli për ta. Ylli...

Sunny Hill vjen në Prishtinë 4-7 gusht, më tej në Tiranë

Festivali Sunny Hill do të mbahet në Prishtinë në Parkun e Gërmisë në datat 4, 5, 6 dhe 7 gusht. Festivali, i...

“Sunny Hill Festival 2022” do mbahet në Prishtinë dhe në Tiranë

“Sunny Hill Festival 2022” është rikthyer në Prishtinë, pas anulimit të tij dhe zhvendosjes pak ditë më parë në Tiranë. Përmes një...

Festivali “Sunny Hill” zhvendoset në Tiranë, reagon babai i Dua Lipës

Festivali "Sunny Hill", i themeluar nga këngëtarja me origjinë nga Kosova, Dua Lipa, nuk do të organizohet në Prishtinë, por në...