sylvinho

“E njoh mirë Çekinë”/Sylvinho flet nga Praga, Gjimshiti: Besoj 100% tek fitorja

Shqipëria ka mbërritur në Fortuna Arena në prag të ndeshjes së parë kualifikuese të muajit shtator, atë ndaj Republikës Çeke. Kuqezinjtë...

Sylvinho publikon listën e lojtarëve për ndeshjet e Euro24, emrat surprizë

Armando Sadiku është rikthyer në kombëtaren shqiptare, ndërsa ka marrë një thirrje nga tekniku Sylvinho. Braziliani ka publikuar mesditën e së...

Enriko Papa fiton kupën e Rumanisë, mesfushori që i duhet Sylvinhos

Ditën e shtunë trajneri Sylvinho publikon listën e lojtarëve të thirrur për dy përballjet e muajt qershor ndaj Moldavisë dhe Ishujve...

Kuqezinjtë në Poloni, Shqipëria dhe Sylvinho luajnë ndeshjen e parë për Euro 2024

Kombëtarja shqiptare mbërrin sot në Poloni, një ditë përpara ndeshjes që do të luajë me ekipin e këtij vendi. Me interes po pritet...

Altin Rraklli: Trajneri Sylvinho komunikon në shqip me futbollistët e Kombëtares

Ish futbollisti i Kombëtares, Altin Rraklli thotë se trajneri i përfaqësueses shqiptare, komunikon në gjuhën shqipe me futbollistë dhe kjo është...

Altin Lala beson te Sylvinho: Shqipëria të ndjekë shembujt e Kroacisë dhe Marokut

Përzgjedhja e trajnerit Sylvinho në krye të Kombëtares shqiptare shënon trajnerin e parë Brazilian që drejton kuqezinjtë. Ai ka marrë aprovimin jo...

‘Përballja’ Sylvinho-Reja, çfarë tregojnë statistikat

Trajneri i sapozyrtarizuar i kombëtares shqiptare, Sylvinho nuk ka një eksperiencë të madhe në menaxhimin e një skuadre, madje është ndër...

Sylvinho plan për promovimin e të rinjve, takim me trajnerët e moshave

1 ditë pasi u prezantua në krye të kombëtares shqiptare, braziliani Sylvinho ka nisur menjëherë nga puna. Përgjatë të martës, ish-mbrojtësi...

Altin Rraklli: Kushti që Duka i ka vendosur trajnerit Sylvinho

Ish-futbollisti i Kombëtares, Altin Rraklli e konsideron pozitive faktin që kreu i FSHF-së, Armand Duka i ka vendisur trajnerit të ri,...

‘FSHF-ja më bindi’, Sylvinho: Duam të sjellim rezultate pozitive për Kombëtaren

Sylvinho është prezantuar këtë të hënë si trajneri i ri i Kombëtares së Shqipërisë. Në deklaratën për mediat, krahas kreut të Federatës...

Sot prezantohet trajneri i ri i Kombëtares, Sylvinho

Këtë të hënë do të bëhet prezantimi i trajnerit të ri të Kombëtares shqiptare, Sylvinho. Në orën 10:30 do të mbahet një...

EMRI | 48-vjeçari brazilian, trajneri i ri i Kombëtares

Sylvinho do të jetë trajneri i ri i Kombëtares Shqiptare. Lajmi u konfirmua për emisionin “Kubi Sportiv” në Euronews Albania, nga...