tabaku

Tabaku: Do sjellim projekt ligj për lustracionin

Debati për dosjet e ish-sigurimit të shtetit u transferua edhe në oborrin e Kuvendit në seancën e kësaj të enjte. Kryetarja e...

‘Nuk ka kohë për festë’, Tabaku reagon për konferencën e parë ndërqeveritare

Koha të reflektojmë dhe të prodhojmë një politikë që i shërben procesit të integrimit. Kështu shkroi Jorida Tabaku në faqen e saj...

U komentua për pjesëmarrjen në protestën e Berishës, reagon Tabaku

Deputetja demokrate Jorida Tabaku e ka cilësuar një detyrim pjesëmarrjen në protestat e demokratëve, në përgjigje të komenteve të një dite...

‘Se çfarë bëj unë, e di unë”, Tabaku përplaset me Spiropalin

Ministrja e Shtetit Elisa Spiropali ka debatuar ditën e sotme në Kuvend me deputeten demokrate Jorida Tabaku. Në një kohë që po flitej...

Rama po përdor veton bullgare për vonesat e integrimit, pretendon Tabaku

Nënkryetarja e PD-së Jorida Tabaku deklaroi se kryeministri Rama po e përdor veton bullgare si pengesa kryesore të integrimit në BE. Ndërkohë...

Tabaku: Kongresi i PS spektakël propagande përballë varfërimit të shqiptarëve

Nënkryetarja e PD, Jorida Tabaku e cilësoi një spektakël të propagandës për qytetarët, kongresin e një dite më parë të Partisë...

Rama e ministrat inspektojnë dyqanet, Tabaku: Tallje e qeverisë

Kryeministri Rama dhe ministrat e tij inspektuan marketet dhe furrat e bukës në lagjet e kryeqytetit, për të studiuar çmimet. Rama bisedoi...

Përfundon pas 10 orësh marrja në pyetje e Ramës për inceneratorët

Marrja në pyetje Kryeministrit, Edi Rama në Komisionit parlamentar Hetimor për inceneratorët është mbyllur pas rreth 10 orë. Në përfundim të mbledhjes,...

‘Po më fyen inteligjencën’, Rama debat me Tabakun në Komisionin Hetimor

Vijon debati në Komisionin Hetimor mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetares së komisionit për inceneratorët, Jorida Tabaku. Rama është shprehur se Jorida...

‘Je dënuar për shpifje ndaj meje’, Veliaj debat me Tabakun në komision

Debate në Komisionin Hetimor të inceneratorëve mes kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj dhe kryetares Jorida Tabaku. Tabaku ka akuzuar Veliaj se po...

Komisioni për Inceneratorët, dëshmon administratorja Kodra

Ka nisur Komisioni Hetimor për inceneratorët, ku e thirrur për të dëshmuar është administratorja e Inceneratorit te Tiranes Ariola Kodra. Kujtojmë se...

Tabaku në SPAK për inceneratorët

Jorida Tabaku është paraqitur në ambientet e SPAK të hënën. Nënkryetarja e Partisë Demokratike është thirrur nga Prokuroria e Posaçme lidhur me...

Tabaku për inceneratorët: Ata që kanë shkelur ligjin janë sot në qeveri

Komisioni Hetimor për Inceneratorët shqyrtoi sot procedurat dhe fondet e dhëna për ngritjen dhe funksionimin e Inceneratorit të Fierit. Kryetarja e Komisionit,...

Hetimi për inceneratorët, dëshmitarët japin sqarime

2 javë kohë i kanë mbetur komisionit hetimor për inceneratorët për të nxjerrë një raport për tre impiantet në Tiranë, Fier...

Dëshmitë në Komisionin e hetimit për inceneratorët

Komisioni Hetimor në Kuvend nisi sot marrjen e dëshmive për hetimin që ka nisur për inceneratorët e Fierit, Tiranës dhe Elbasanit. Para...

Tabaku dhe Balla replika për çështjen e negociatave me BE-në

Zvarritja e hapjes së negociatave me Bashkimin Europian ka qenë shkak për replika në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit mes...