tabaku

“Lëvizje e zgjuar dhe e mençur”, Tabaku përshëndet tërheqjen e kandidatit të BF

Admir Sinamati, kandidati i Bashkë Fitojmë në bashkinë Kukës në zgjedhjet e 14 majit është tërhequr nga kandidimi në zgjedhjet e...

Kryeministri i ri? Sula: Tabaku, Bardhi ose Gjekmarkaj, përjashtoj veten

Deputeti i PD-së Dashnor Sula është shprehur se opozita ka nevojë për lidership të ri. Në një intervistë për Euronews Albania, teksa...

Tabaku: Rritja me 20% e çmimit të vajit të ullirit për eksport, hap pozitiv

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku, e ka cilësuar si hap pozitiv rritjen me 20% të çmimit të vajit të ullirit...

Heqja e imunitetit të Ahmetaj, Tabaku: Fitoi një kauzë e drejtë e opozitës

Deputetja e Partisë Demorkatike, Jorida Tabaku, e ka cilësuar punën e SPAK për arrestimin e ish-zv. kryeministrit Arben Ahmetaj, si një...

Tabaku: SPAK tha po prishen provat, Parlamenti të votonte për arrestimin e Ahmetajt

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD e ka denoncuar aferën e inceneratorëve...

Tabaku: Do kërkojmë që Këshilli i Mandateve të mblidhet sa më parë për Ahmetajn

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, njëherazi ish-drejtuese e Komisionit Hetimor për çështjen e inceneratorëve, ishte e ftuar këtë të hënë...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të...

Jorida Tabaku refuzon postin e kryetares së komanduar të PD

Jorida Tabaku nuk ka pranuar të marrë drejtimin Partisë Demokratike, si kryetare e komanduar, pozicion të cilin e la Enkelejd Alibeaj. Ajo...

A do të kandidojë për kreun e PD-së? Përgjigjet Jorida Tabaku

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku foli në “Now me Erla Mëhillin” për të ardhmen e partisë, ku ndër të tjera...

Votuat Këlliçin apo Bejkon? Flet Jorida Tabaku

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ishte në “Now me Erla Mëhillin” ku tha se e ka përdorur votën e saj...

Tabaku në krye të PD? Alibeaj: Jam dakord pasi…

Ish-kryetari i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj tha në një intervistë për Euronews Albania se do ta mirëpriste caktimin e...

Tabaku njofton aksionin opozitar: Do të nisim një tur dëgjesash në të gjithë vendin

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, njoftoi nisjen e një turi dëgjesash në të gjithë Shqipërinë, ku Partia Demokratike do të...

“Berisha bëri rekurs në Gjykatën e Lartë”- Sefa: Drejtimi i PD i ngarkohet Tabakut

Përfaqësuesi ligjor i Partisë Demokratike, Indrit Sefa, zbuloi gjatë një interviste në Euronews Albania, hapat procedurialë që do të ndjekë PD-ja...

Dorëheqja e Alibeaj dhe zgjedhjet lokale, Tabaku: Të reflektojmë ku gabuam

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku, ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve lokale si dhe dorëheqjen e kryetarit të komanduar të Partisë...

PS fitoi 54 bashki, reagon për herë të parë Jorida Tabaku

Jorida Tabaku ka reaguar pas zgjedhjeve të 14 majit ku Partia Socialiste ka fituar pjesën më të madhe të bashkive. Ajo tha...

Vendimi për Bordin e Karburanteve, Tabaku: U paguan 600 mln euro taksa më shumë

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku, ka reaguar në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese për të shfuqizuar pjesërisht Bordin e...