tahiri

Saimir Tahiri qëndron i vetëm në qelinë e burgut 313

Pas arrestimit, ish-Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është vendosur në një dhomë më vete në godinën B të burgut 313 në...

Si nisi përballja me drejtësinë e Saimir Tahirit

Saimir Tahiri u zgjodh deputet për herë të parë në vitin 2009, por zgjedhjet u humbën nga PS. Pas fitores së zgjedhjeve...

Yuri Kim reagon pas dënimit të Tahirit: Askush nuk është mbi ligjin

Yuri Kim ka reaguar pas dënimit nga Gjykata të Saimir Tahirit, duke thënë askush nuk është mbi ligjin. Përmes një postimi në...

Basha reagon pas dënimit të Tahirit

Pas dënimit nga Gjykata me 3 vite e 4 muaj burg për Saimir Tahirin, ka reaguar kreu i PD-së Basha ku...

Gjykata dënon ish-ministrin Tahiri me 3 vjet e 4 muaj burg

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka dhënë vendimin për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin. Gjykata lë në...