tajlande

Tajlandë, dhëndri vret nusen, nënën dhe motrën e saj në ditën e dasmës

Një ish-ushtar tajlandez qëlloi nusen e tij dhe tre të tjerë përpara se të vriste veten në ditën e dasmës, tha...

Shembet çatia e një parku lojërash në Tajlandë, 7 viktima, mes tyre 4 fëmijë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tajlandë, ku 7 persona kanë humbur jetën për shkak të shembjen se një çatie...

Humbet cilindri radioaktiv në Tajlandë, ka potencial vdekjeprurës

Autoritetet në Tajlandë po përpiqen të gjejnë një cilindër metalik me përmbajtje të rrezikshme radioaktive që u zhduk nga një termocentral...

Organizata tajlandeze: Shëtitja me elefantë turistikë është abuzim me kafshët 

Fondacioni i Miqve të Kafshëve të Egra të Tajlandës (WFFT) tha se shëtitja me elefantë, të popullarizuar në mesin e turistëve...

Shpërthen cisterna me naftë në Tajlandë, 1 i vdekur e 4 të plagosur

Të paktën një person ka humbur jetën dhe katër kanë mbetur të plagosur në një shpërthim që ndodhi në një cisternë...

Vijon kërkimi për anëtarët e ekuipazhit të zhdukur të anijes tajlandeze 

Tajlanda ka vendosur aeroplanë, varka dhe ekipe shpëtimi rreth bregut të saj qendror për të kërkuar për 30 marinsat e zhdukur...

Jeta e re e Matko Djarmatit, kroatit i cili tani bën trajnerin në Tajlandë

Kroati Matko Djarmati ka rrëfyer për Euroneës Albania, jetën e re në Tajlandë, ku dhe po punon si trajner. Ai tha se...

Iu vranë 10 shokët, 3-vjeçarja e vetmja e mbijetuar nga sulmi në Tajlandë

Tre vjeçarja Emmy po flinte pranë shoqes së saj të  ngushtë në çerdhen në Tajlandën veriore, kur sulmuesi hyri i armatosur me...

Shkon në 36 numri i viktimave nga sulmi në Tajlandë, mes tyre 23 fëmijë

Të paktën 36 persona kanë vdekur, mes tyre 23 fëmijë, në masakrën në një qendër të kujdesit për fëmijët në verilindje...

Të paktën 31 ​​viktima nga një sulm në një kopsht në Tajlandë

Të paktën 31 ​​persona janë vrarë pasi një ish-oficer policie hapi zjarr në një kopsht në Tajlandë, bëri me dije policia. Personi...

Tajlanda legalizon kanabisin për qëllime mjekësore, shpërndahen fidanë

Autoritetet tajlandeze kanë legalizuar kanabisin për qëllime mjekësore. Nga e enjtja, qytetarët do të jenë në gjendje të kultivojnë deri në...