takim

Analistët për takimin e Ohrit: Nuk solli çfarë pritej, s’ka marrëveshje pa kompromis

Takimi i 18 marsit në Ohër nuk solli fitues apo humbës. Megjithatë, aty u arrit një paqe mes dy vendeve, vlerësojnë analistët...

Presidenti kinez nis sot vizitën dy ditore në Moskë

Presidenti i Kinës, Xi Jinping, viziton sot Moskën ku pritet të tregojë mbështetje për presidentin rus, Vladimir Putin, teksa tenton të...

Takimi në Ohër, zbardhen detaje nga diskutimet Kurti-Vuçiç

Kurti dhe Vuçiç kanë rënë dakord për një pjesë të marrëveshjes, konfirmojnë burime për Euronews Albania. Në përfundim të takimit në Ohër...

Ç’po ndodh në takimin në Ohër?

Korrespondenti i Euronews Albania, Kosovë Gjoci raportoi nga Ohëri aty ku sot pritet të mbahet takimi mes Kurtit, Vuçiç, Borrell, Lajçak,...

Kurti takohet me Escobar-in në Ohër, ja për çfarë diskutuan

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti u takua në Ohër me të dërguarin e SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, në kuadër...

Kurti dhe Vuçiç takohen sot në Ohër për planin evropian

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të zhvillojë një takim me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ditën e sotme më 18...

BE publikon agjendën për takimin Kurti-Vuçiç më 18 mars

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të zhvillojë një takim me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ditën e nesërme më 18...

30 minuta në presidencë, përfundon takimi mes Kryeministri Rama dhe Begajt

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar takim me presidentin Bajram Begaj. Takimi është zhvilluar në presidencë dhe ka zgjatur vetëm...

Vuçiç: Me Escobarin zhvillova një bisedë të hapur dhe korrekte

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç tha se ka zhvilluar një "bisedë të hapur dhe korrekte" me të dërguarin e posaçëm të...

Vuçiç takon Lajçakun: Asociacioni, parakusht për normalizimin e marrëdhënieve

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka takuar sot të dërguarin special të BE-së për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, Miroslav Lajçak. Takimi në...

Lajçak mbyll vizitën me takimin me ambasadorët e akredituar në Kosovë

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, e ka mbyllur vizitën dyditore në Kosovë duke takuar të gjithë...

Ilir Meta takim në selinë e Partisë Demokratike

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka mbërritur në selinë e Partisë Demokratike. Gazetarja e Euronews Albania, Eksiola Shehu, bën me...

Lajçak takon zv.kryeministrin Bislimi, ja për çfarë diskutuan

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajçak ka takuar zëvendëskryeministrin e Kosovës, Besnik Bislimi, teksa po zhvillon një...

Kurti dhe Vuçiç konfirmojnë pjesëmarrjen në takimin e 18 marsit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç kanë konfirmuar pjesëmarrjen e tyre në takimin që do të...

Pas takimeve me Gjiknurin dhe Alibeajn, Yuri Kim mbërrin në zyrën e Metës

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka mbërritur në zyrën e kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta. Këtë të mërkurë, Kim ka pasur...

Pas vizitës në PS, Yuri Kim pritet të takohet me Alibeajn dhe Metën

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka mbërritur këtë të mërkurë në selinë e Partisë Socialiste. Burime bëjnë me dije se Kim...