takimi

“Garanci për paqen në rajon”, presidenti Begaj përshëndet takimin e Ohrit

Presidenti Bajram Begaj ka përshëndetur rezultateve e takimit në Ohër mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë Aleksandar...

Vuçiç flet pas takimit në Ohër: Nuk nënshkruam asnjë dokument

Në përfundim të takimit trilateral në Ohër, presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç tha se gjatë bisedimeve me kryeministrin e Kosovës Albin...

Berisha bashkëbisedim me demokratët e Londrës: Rama ka ndërtuar një shtet mafioz

Ish-kryeministri Sali Berisha zhvilloi këtë të shtunë një bashkëbisedim virtual me simpatizantët e Partisë Demokratike në Londër. Në fjalën e tij Berisha...

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, Stano: Mund të zgjasë deri në mbrëmje

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Punë e Jashtme dhe Sigurinë, Peter Stano, ka bërë me dije se ka nisur takimi mes...

Xhaçka takon Sekretarin e Vatikanit për Marrëdhëniet me Jashtë, zbardhet biseda

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka priti këtë të shtunë në një takim Imzot Paul Richard Gallagher, Sekretar i Vatikanit për Marrëdhëniet...

Pse u zgjodh Ohri për takimin Kurti-Vuçiç, simbolika e qytetit për Ballkanin

Shumë kush e pa me habi përzgjedhjen e Ohrit për takimin e radhës mes Albin Kurtit dhe Aleksander Vuçiç. Takime të tilla deri...

Kurti takim me të dërguarin e Gjermanisë për Ballkanin, zbardhet biseda

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar këtë të enjte një takim me të Dërguarin Special të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor,...

Biden pret Von Der Leyen në Shtëpinë e Bardhë, diskutohet për mineralet kritike

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen u prit ngrohtë nga presidenti Joe Biden në Uashington. Vizita synonte të hapte negociatat...

Zbardhet biseda e Yuri Kim me Metën, çfarë u diskutua në selinë e PL-së

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta priti këtë të mërkur në një takim Ambasadoren e SHBA-ve, Yuri Kim. Zyra e Shtypit...

Enkelejd Alibeaj zbardh takimin me Yuri Kim, ja çfarë diskutuam

Enkelejd Alibeaj ka zbuluar detaje nga takimi që ai pati me ambasadoren amerikane në Tiranë këtë të mërkurë. Përmes një postimi në...

U takua me Yuri Kim në selinë e PS, reagon Damian Gjiknuri

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, ka zbardhur fokusin e bisedës që ai pati në selinë rozë me ambasadoren...

Rama takim me operatorët turistikë në Gjermani: Duam të jemi kampionët e Ballkanit

Kryeministri Rama zhvilloi në Berlin një takim me përfaqësues të operatorëve dhe agjencive të njohura turistike në Gjermani, si dhe botues...

Rama fluturon drejt Berlinit, takim “kokë më kokë” me Scholz. Zbardhen arsyet

Kryeministri Edi Rama do të pritet nesër në Berlin nga kancelari gjerman Olaf Scholz. Rama dhe Scholz do të kenë të martën...

Trafiku i kokainës, Rrumbullaku takim me ambasadorin brazilian. Zbardhet biseda

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku priti në një takim Ambasadorin dhe Zv/ambasadorin e Brazilit në vendin tonë,...

Takimi Kurti-Vuçiç në Bruksel, qeveria e Kosovës zbardh detaje: Ja çfarë u ra dakord

Qeveria e Kosovës ka zbuluar detaje në lidhje me takimin e të hënës në Bruksel mes kryeministrit Albin Kurtit dhe presidentit...

“Do ta fitojmë këtë betejë historike”- Zelensky flet në krah të Biden në Kiev

Në një konferencë të përbashkët me Presidentin amerikan Joe Biden, Zelensky deklaroi nga Kievi, se "bota demokratike" duhet të "fitojë këtë...