takon

Zelensky takon Biden, presidenti amerikan i premton më shumë armatime anti-ajrore

I ftuar në Shtëpinë e Bardhë, Volodymyr Zelensky mori nga Joe Biden premtimin për më shumë armatime anti-ajrore, përveç tankeve “Abrams”...

Rama takon të ngarkuarin me punë të SHBA në Tiranë, zbardhet tema e bisedës

Kryeministri Edi Rama ka pritur në zyrë këtë të mërkurë të ngarkuarin me punë të ambasadës amerikane në Tiranë, David Wisner. Ambasada...

Kurti takon Lajçak: Në shtator vazhdimi i dialogut të nivelit të lartë 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, takoi përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit...

Peleshi takon ministrin ukrainas: Paketë tjetër donacionesh nga Shqipëria

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mori pjesë në takimin e Grupit të Kontaktit për Mbrojtjen e Ukrainës që u zhvillua në...

Vuçiç takon zyrtarin e DASH: Pres të inkurajoni Prishtinën që të përmbushë detyrimet

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, pas një takimi me këshilltarin e Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet në Beograd, tha se...

Rama takon Erdogan në Stamboll: Turqia është çelës për stabilitetin e Evropës

Këtë të premte kryeministri Rama ishte në Stamboll ku mori pjesë në forumin botëror TRT dhe u takua me presidentin turk Erdogan. Nga...

‘Çështjet e hapura të dialogut Prishtinë-Beograd’, Vuçiç takon Escobar

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka takuar të dërguarin special të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar,...