targa

Vodhi brenda ditës 12 targa, arrestohet 23-vjeçari i dënuar më parë në Belgjikë

Një 23-vjecarr ra në prangat e policisë pasi vodhi brenda ditës targat e 12 automjeteve. Këto targa do të dërgoheshin jashtë shtetit...

Vodhi targat e 6 automjeteve të huaja, arrestohet 57-vjeçari nga Kosova

Një 57-vjeçar nga Kosova është arrestuar ditën e sotme pasi ka vjedhur targat e 6 automjeteve të huaj që kishin ardhur...

E zbulon Gonxhja: Ja sa ka kushtuar targa që ka blerë Noizy

Drejtori i DPSHTRR, Blendi Gonxhja tregoi në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se sa ka kushtuar targa që...

Gonxhja: 996 aplikime për targa të personalizuara, kanë arkëtuar 245 milionë lekë

Drejtori i DPSHTRR, Blendi Gonxhja tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se deri tani ka 996...

Digjen 2 makina me targa RKS në Zubin Potok

Dy makina, që ishin riregjistruar me targat Republika e Kosovës (RKS) rreth një javë më parë, janë djegur në Zubin Potok,...

Sulmohen serbët në Veri, njërit i heqin targat RKS nga automjeti

Edhe pse barrikadat janë hequr, në veri të Kosovës janë shënuar sërish incidente. Gazetari i Euronews Albania, Kosovë Gjoci raportoi se gjatë...

Marrëveshja për targat, Borrell: Parandalohet rreziku i një krize tjetër në Kosovë

Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrell deklaroi se marrëveshja ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës parandalon rrezikun e shpërthimit të një krize tjetër,...

Brnabiç për marrëveshjen për targat: Paqja mbi politikën

Kryeministrja serbe Ana Brnabiç tha sot se marrëveshja ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës për riregjistrimin e automjeteve me targa serbe është një...

Kurti: Në Bruksel u arrit dakordësi për targat, por jo marrëveshje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se në Bruksel nuk ka pasur marrëveshje, por dakordësi për targat. Deklaratën, Kurti e bëri këtë...

Varhelyi: Marrëveshja për targat shmangu përshkallëzimin e situatës në veri

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi në Bashkimin Evropian, Oliver Varhelyi ka reaguar pas arritjes së një marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë...

Raportuesi për Serbinë në PE: Topi është në duart e Prishtinës për targat

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Serbinë, Vladimir Bilçik deklaroi se pas marrëveshjes për targat, tanimë është radha e Prishtinës që të...

Bislimi pas marrëveshjes për targat: Të vijojnë bisedimet për planin franko-gjerman

Zv. kryeministri i Kosovës për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi ka reaguar pas arritjes së një marrëveshjeje me Serbinë...

‘Të pranohet kërkesa e SHBA-ve’, Haradinaj: Situata në veri drejt përshkallëzimit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se zgjidhja më e mirë aktualisht, për situatën në veri të...

Paralajmëron Xhevdet Pozhari: Targat, Serbia po luan me zjarrin!

Analisti politik në Kosovë, Xhevdet Pozhari tha në një intervistë për Euroneës Albania se sa i takon çështjes së targave, Serbia...

Kosova e gatshme të shtyjë vendimin për targat, thotë analisti

Analisti Gazmir Raci thotë se sipas disa informacioneve që disponon, Kosova i ka thënë po planit të ri të Brukselit për...

“Kurti të jetojë në tokë, jo në qiell”, Spahiu: Do të tërheqë vëmendjen me targat

Juristi Kreshnik Spahiu ishte i mendimit se kryeministri i Kosovës Albin Kurti po tregohet kokëfortë. Në një intervistë për Euronews Albania ai...