tase

Protestuesit lyejnë me bojë të kuqe Ministrinë e Brendshme

Protestuesit e mbledhur para Ministrisë së Brendshme në shenjë demonstrative kanë hedhur bojë të kuqe në muret e ministrisë. Teksa kanë kërkuar...

Arjan Tase priste të ngrihej në detyrë, thotë ish-deputeti

Ish-deputeti demokrat Myslim Murrizi në një intervistë për Euronews Albania tha se ish-efektivi i policisë Arjan Tase që përplasi për vdekje...

‘Babai ka qenë përdore me të bijën’, e afërmja e 7-vjeçares: S’po mbahet përgjegjësi

Ilrjana Kuçana e afërme e 7-vjeçares që humbi jetën 4 ditë më parë në Himarë, tregoi se në vendin ku ndodhi...

Skafi erdhi me shpejtësi skëterre, dëshmia e babait të 7-vjeçares për tragjedinë

Në dosjen e prokurorisë të cilën Euronews Albania e ka siguruar janë dëshmitë e babait të vajzës 7-vjeçare që u vra...

Zbardhet dosja, Arjan Tase tentoi të largohej nga bregu, pushuesit e ndaluan

Prokuroria për Arjan Tasen dërgoi në gjykatë një kërkesë për caktim mase sigurie vetëm tre faqe. Provat për grupin hetimor kanë qenë...

Arjan Tase ngushëllon familjen e 7-vjeçares, i kërkon falje Policisë

Ish-efektivi Arjan Tase nuk e ka kundërshtuar vendimin e dhënë sot nga Gjykata e Vlorës, që vendosi ndaj tij masën e...

Vrasje me dashje indirekte, Gjykata lë në burg ish-efektivin Arjan Tase

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për ish-efektivin Arjan Tase. Prokuroria kërkoi arrest me burg për efektivin...

Arjan Tase del sot para Gjykatës së Vlorës, akuzohet për vrasje me dashje

Ish-efektivi Arjan Tase do të dalë sot në orën 10:30 para Gjykatës së Vlorës për masën e sigurisë. Ish-shefi i Komisariatit të...

Mundi drejtësinë për 1 muaj, si u kthye në polici autori i tragjedisë

Arjan Tase arriti të mundë sistemin e drejtësisë, prokurorinë dhe policinë në vetëm një muaj. Në territorin që ai mbulonte si shef...

Ish-polici Arjan Tase do hetohet për vrasje nga pakujdesia

Policisë dhe prokurorisë së Vlorës iu deshën dy ditë hetimet për ta shpallur zyrtarisht të arrestuar Arjan Tasen, policin që shkaktoi...

Dëshmia e efektivit dhe reagimet për vdekjen e të miturës, 5 ngjarjet kryesore

Zbardhet dëshmia e efektivit që aksidentoi për vdekje 7-vjeçaren Arjan Tase ka dhënë dëshminë e tij para prokurorisë. Ai ka sqaruar se...

Arjan Tase mohon pronësinë, misteri i gomones që shkaktoi tragjedinë

Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije se kushëriri i Arjan Tases kishte një pikë ku jepte skafe me qira në...

3 ngjarje në 2 muaj, kronika e paralajmëruar e vdekjes në plazh

Ngjarja e një dite më parë në Himarë është një kronikë e paralajmëruar. Në fund të korrikut dy aksidente me mjete...

Si i shpëtoi drejtësisë Tase, u hetua për lejimin e mbjelljes së kanabisit

Në prill të vitit 2021 Prokuroria e Vlorës do të kërkonte pezullimin nga detyra të 5 oficerëve të komisariatit të Himarë,...