taulant balla

Braçe akuzoi Ballën, Rama për deputetin: Të thotë ç’ti dojë e bardha zemër

Kryeministri Edi Rama, tha se deputeti socialist Erion Braçe mund të thotë çfarë i do e bardha zemër. Këtë përgjigje kreu i...

Taulant Balla në përgjimet e Çapjave? Gazetari Lita zbulon detajet

Ardian Çapja i akuzuar për vrasjen e Gentian e Nezir Beqirit në vitin 2012 ka dhënë sqarime në Gjykatën e Posaçme...

Petrit Vasili për Taulant Ballën: Ishte vërtetë sjellje prej idioti

Ndërkohë që mora fjalën për procedurë, Taulant Balla më ulërinte nga vendi në kupë të qiellit. Ishte kjo deklarata e deputetit...

Petrit Vasili përjashtohet për 5 ditë nga Kuvendi

Deputeti Petrit Vasili është përjashtuar për 5 ditë nga Kuvendi pasi i është drejtuar me fjalë fyese kreut të Grupit Parlamentar...

‘Je porositës i vrasjeve’, Berisha-Ballës: S’ke vend në Parlament, shko në Prokurori

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka akuzuar kreun e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla se sipas disa dëshmive,...

Balla sulmon Berishën: Një “non grata” që bredh me partnerët e birucave

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla u shpreh gjatë fjalës së tij në Kuvend se Sali Berisha është një...

“Politikani Taulant më telefoi”, Ferhati: Dëshmia e Çapjas mesazh për politikën

Ardian Çapja i vënë nën akuzë si porositës i vrasjes së dyfishtë të babë e bir në Elbasan, përpara Gjykatës është shprehur...

Balla për protestën e 6 dhjetorit: Berisha kërkon që BE mos ta shpallë “non grata”

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla thotë se protesta që opozita do të zhvillojë më 6 dhjetor është...

Situata e reshjeve, Balla: Opozita të mos dezinformojë, situata është nën kontroll

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla ka shprehur solidaritetin për të gjithë ata që janë dëmtuar nga reshjet e...

Balla-opozitës: Nuk fitoni as në 2029-n nëse nis projekti për Portin e Durrësit

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi se opozita nuk do të fitojë as zgjedhjet e përgjithshme në...

“Non-grata tentoi të bllokonte Kuvendin”, Balla akuza Berishës

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla u shpreh gjatë fjalës së tij në Kuvend se një “non grata” dhe...

Balla: Koha kur Berisha u vinte gjoba investitorëve të huaj ka mbaruar

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar në rrjetet sociale pas deklaratave të opozitës ku kreu i...

Balla: Berisha në borderotë e Kremlinit, deputetët e PD mos t’i shkojnë nga mbrapa

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka akuzuar kryedemokratin, Sali Berisha për lidhje me Rusinë, duke thënë se...

Balla thirrje deputetëve të PD: Votoni në Kuvend marrëveshjen për Portin e Durrësit

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla u ka bërë thirrje deputetëve të Partisë Demokratike, veçanërisht atyre që përfaqësojnë...

‘S’ka presione, por rekomandime’, Balla: Do nxjerrim draft final me BE për amnistinë

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi se Bashkimi Evropian nuk i ka bërë presion Shqipërisë për amnistinë...

Balla: Berishës dhe Metës s’duhet t’i shkojë askush nga mbrapa, duan destabilizim

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka lëshuar akuza në drejtim të kryedemokratit, Sali Berisha dhe kreut të...