te dhenat

INSTAT publikon të dhënat: Tirana me njerëzit më dembelë

Tirana ka nivelin më të lartë të dembelizmit në raport me qytetet e tjera. 42% e kryeqytetasve, nuk janë në marrëdhënie pune,...

Fishat e diabetit me rimbursim, Manastirliu: Në 1 muaj përfituan 20 mijë të moshuar

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, deklaroi se një muaj pas fillimit të rimbursimit të fishave të diabetit për...

Çfarë përmbajnë email-et e SHISH? Gazetari Eni Ferhati tregon detajet

Gazetari i Euronews Albania Eni Ferhati ka dhënë detaje në lidhje me publikimin e listave të SHISH. Në një intervistë për Euronews...

Hakerat publikojnë të dhënat e kryeministrit Edi Rama

Hakerat kanë publikuar të dhënat e kryeministrit Edi Rama. Në postimin e radhës në faqen 'Homeland Justice' janë publikuar hyrje-daljet dhe letërnjoftimet...

Prokuroria u ndalon mediave publikimin e çdo të dhëne të nxjerrë nga hakerat

Prokuroria e Tiranës ka marrë vendimin që të dhënat të cilat bëhen publike nga autorët të cilët qëndrojnë pas sulmeve kibernetike,...

FOTO/ Hakerat publikojnë të dhënat e sistemit TIMS për Gledis Nanon

Faqja 'Homeland Justice' ka publikuar të dhënat për ish-drejtorin e Policisë së Shtetit, Gledis Nano. Në të dhënat janë të gjitha hyrje-daljet...

Testimi: Administrata e paaftë të dallojë të dhënat personale

Rrjedhjet e të dhënave personale kanë qenë një problem i hasur shpesh 2 vitet e fundit. Por punonjësit e administratës publike, ata...

Korrupsioni dhe pagërrjedhja, shqetësimet kryesore të KE-së

Korrupsioni në nivele të larta, rrjedhja masive e të dhënave të qytetarëve dhe agjencitë e krijuara së fundmi janë shqetësimet kryesore...