te mbijetuar

Zbehen shpresat për të mbijetuar, nuk ka më shenja jete nën gërmadha

Një tjetër natë e acartë në pluhur, zhurmë dhe shprese për të mbijetuar që po veniten. Në qytetin turk Kahra-Man-Maras, një...

Mjeku: Të mbijetuarit nën rrënoja janë si në koma, trupi harxhon rezervat e veta

Mjeku Elton Soydan tregoi në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania, se të mbijetuarit nga tërmeti në momentin...

Hotelet në Antalia do të strehojnë të mbijetuarit nga tërmeti, thotë Erdogan

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan tha se disa hotele në Antalia, do të strehojnë të mbijetuarit nga tërmeti. "Duke filluar nga vendet...

Të shtënat me armë në SHBA, detaje nga historitë e të mbijetuarve

Politikanët në Uashington kanë dëgjuar detaje tronditëse nga anëtarët e familjeve të personave që janë vrarë gjatë të shtënave me armë...