te mitur

Sherr me thika në Kosovë, plagoset i mituri

Një i mitur është plagosur me thikë nga një bashkëmoshatar. Ngjarja ka ndodhur këtë të diel në Podujevë. I plagosuri është dërguar në...

Dëmtohet dera e KZAZ-së në Kavajë, policia: Ishin 3 të mitur

Dera hyrëse e KZAZ-së Nr. 42, në shkollën “26 Marsi” në Kavajë, është dëmtuar mbrëmjen e së dielës. Policia ka bërë me...

“Bënte shpesh xhiro”- Si 15-vjeçari shkaktoi aksidentin e rëndë në Poliçan

Korrespondenti i Euronews Albania, Grisel Zenuni tregoi detaje nga aksidenti tragjik mbrëmjen e së mërkurës në hyrje të qytetit te Poliçanit. Një...

Shtohen të miturit e punësuar, ekspertët: Shumica punojnë në të zezë

Numri i të miturve që janë në marrëdhënie pune është rritur. 171 janë punësuar në vitin 2022, 43 më shumë sesa...

Abuzoi seksualisht me një të mitur, arrestohet 53-vjeçari në Ballsh

Një 53-vjeçar është arrestuar nga policia në Mallakastër pasi dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një shtetase të mitur. Në pranga ka rënë...

Avokati: Po shtohen abuzimet seksuale me të miturit, duhet një regjistër

Avokati Saimir Vishaj tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se abuzimet seksuale me të miturit po...

Tutor apo prind?! Shfrytëzimi i të miturve, 229 raste në 2 vjet vetëm në Durrës

Ata i sheh kudo në rrugët e Durrësit. Janë të mitur që shfrytëzohen nga prindërit apo tutorët që i detyrojnë të...

Të miturit e përfshirë në krime, psikologia: Konfliktet nisin nga rrjetet sociale

Psikologia, Arjana Muça e sheh si shqetësuese faktin se shumë të mitur janë përfshirë në krime që kanë të bëjnë me...

Juristi tregon grupmoshat dhe veprat penale që kryejnë më së shumti të miturit

Juristi, Edvis Gorishti deklaroi se grupmosha kryesore e të miturve në përfshira në vepra penale, janë nga 14 deri në 18...

U fut në det për të shpëtuar të miturit, mbytet 18-vjeçari

Një 18-vjeçar ka humbur jetën në plazhin e Durrësit. Ai u fut të shpëtonte dy fëmijë të mitur që kishin qenë në...

VIDEO| 2 të mitur në Livadh shpëtohen nga patrulla e plazhit

2 të mitur në Livadh u vunë në rrezik nga dallgët e detit. Patrulla e plazhit në Livadh, në bashkëpunim me Policinë...

Mbi 300 mijë të mitur në Shqipëri rrezikojnë urinë, sipas Eurostat

Më shumë se gjysma e personave nën 18 vjeç në Shqipëri rrezikojnë të bëhen të varfër. Në numër janë mbi 304 mijë...

Pirja e duhanit tek të miturit, dyfishohet numri nga viti 2015 në 2020

Vitet e fundit është shtuar konsumi i cigares tek të miturit në vendin tonë, sipas të dhënave nga Organizata Botërore e...

Shifrat alarmante, KE forcon ligjet kundër abuzimit me të miturit

Shifrat janë të frikshme. Vetëm në vitin 2021, në mbarë botën u raportuan 85 milionë foto ose video që tregonin fëmijët...

Dëshmia nga Lioni: Të miturit azilkërkues kryesisht nga veriu

Edmond Bogdani, ish-drejtor i një qendre për pritje dhe shoqërim të miturish në Lion të Francës tregoi se shqiptarët që kërkojnë...

77 për qind e viktimave të krimeve seksuale në Shqipëri, të mitur

Krimet seksuale po rriten nga viti në vit. Ajo çfarë e bën më shqetësuese situatën, është fakti se shumica e viktimave...