te moshuarit

Ushtronin prostitucion në lokale dhe hotel, arrestohen pronarët e moshuar në Fier

Policia  e Fierit ka arrestuar këtë të mërkurë 4 pronarët e 2 lokaleve dhe një hoteli në Fier, të cilët bashkëpunonin...

Gjenden të vdekur në banesë dy të moshuar në Lushnjë, dyshimet e para

Dy të moshuar janë gjetur pa shenja jeta në qytetin e Lushnjës mëngjesin e kësaj të shtune. Sipas informacioneve paraprake nga policia,...

“Lozim në baltë”,  të moshuarit në Durrës pa qendër ditore

Edhe pse është një ndër qytetet më të mëdha në vend, sërish Durrësi nuk ka një qendër ditore për moshën e...

Të moshuarit në Shqipëri janë shtresa më e varfër, gjetjet e Barometrit

84.7% e shqiptarëve mendojnë se pensionistët janë shtresa më e varfër e shoqërisë. Të pyetur nga Barometri në Euronews Albania, vetëm...

Lufta po rëndon të moshuarit, AI: Më të rrezikuarit nga bombardimet ruse

Lufta në Ukrainë po rëndon më shumë personat e moshës së tretë. Ky është konkluzioni i një raporti të ri nga...

Eksperti: 3 kategoritë që rrezikojnë më shumë nga konsumimi i ‘Wudy’ të infektuara

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit njoftoi të mërkurën se në produktin ushqimor “Wudy” është konstatuar prani e “Listeria monocytogenes STI55” duke përbërë...