te pagjeturit

Mediat serbe: Kurti dhe Vuçiç pritet të nënshkruajnë deklaratë për të pagjeturit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç pritet të nënshkruajnë një deklaratë të përbashkët për të pagjeturit,...

Serbisë duhet t’i ushtrohet më shumë trysni për të pagjeturit, thotë Konjufca

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca deklaroi se Serbisë duhet t’i ushtrohet më shumë trysni në lidhje me çështjen e...

Hoti: BE të kushtëzojë Serbinë, të pagjeturit të mos trajtohen politikisht

Kryetari i Komisionit Qeveritar për Personat e Pagjetur, Andin Hoti tha se janë duke punuar shumë edhe në dialogun Kosovë-Serbi për...