të shtëna me armë zjarri

Të shtëna e gaz lotsjellës, agravon situata në veri të Kosovës, gazetari jep detaje

Policia e Kosovës përdori gaz lotsjellës dhe shok-bomba për t'i shpërndarë qytetarët e mbledhur para komunës në Zveçan,  komunë me shumicë...

Të shtëna me armë zjarri në Japoni, vriten tre persona, mes tyre 2 policë

Tre persona u vranë, duke përfshirë dy oficerë policie, në një sulm me thikë në Japoninë qendrore të enjten. Policia mori një...

Vrasja në Kavajë, policia informacion zyrtar: Dyshohet se ka ndodhur për hakmarrje

Policia ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me vrasjen në Kavajë, ku është qëlluar me armë zjarri në kokë Arjan Gosa,...

Qëlloi me armë zjarri nga automjeti, policia shpall në kërkim 26-vjeçarin në Pukë

Policia ka shpallur në kërkim 26-vjeçarin në Pukë, i cili gjatë mesnatës ka qëlluar me armë zjarri në ajër nga makina. Blutë...

Të shtëna me armë zjarri në Pukë, reagon kryebashkiaku Gjonaj, akuzon opozitën

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në orët e para të mëngjesit të kësaj të shtune në Pukë. Burime për Euronews...

Të shtëna me armë zjarri në Pukë, qëllohet drejt makinës në lëvizje

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në orët e para të mëngjesit të kësaj të shtune në Pukë. Burime për Euronews...

Të shtëna me armë zjarri në SHBA, 5 të vdekur dhe 6 të plagosur

Pesë persona janë vrarë dhe gjashtë janë plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në në qytetin amerikan të...

Të shtëna me armë zjarri në shkollën në SHBA, 4 të vdekur

Të paktën katër persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një shkollë në Nashville,...

Vrasja në Don Bosko, Dervishi: Duket hakmarrje e vjetër

Ngjarja e rëndë e ndodhur në kryeqytet, ku ka vdekur një person e janë plagosur disa të tjerë ka është komentuar...

Të shtëna me armë zjarri në SHBA, 1 i vrarë dhe tre të plagosur

Një person ka mbetur i vrarë dhe tre janë plagosur nga të shtënat në një qendër tregtare në qytetin El Paso,...

Shtatë të vdekur nga të shtënat në Kaliforni

Një person i armatosur vrau shtatë persona përpara se të arrestohej në Kaliforni të hënën, vetëm dy ditë pasi të shtënat...

Breshëri plumbash jashtë një lokali nate, 1 i vdekur e 4 të plagosur në SHBA

Një person u vra dhe katër të tjerë u plagosën pasi disa persona të armatosur brenda një makine lëshuan një breshëri...

Të shtëna me armë në Minneapolis, 1 të vdekur dhe 2 të plagosur rëndë

Të paktën një person u vra dhe dy të tjerë u plagosën rëndë nga të shtënat që u regjistruan në një parking në...

Të shtëna me armë në 2 shkolla në Brazil, humbin jetën 3 nxënës

Të paktën tre persona u vranë dhe 11 të tjerë u plagosën të premten pasi një person i armatosur hapi zjarr...

Të shtëna me armë zjarri në një universitet në SHBA, 3 të vrarë

Të paktën tre persona u vranë dhe dy të tjerë u plagosën nga të shtënat me armë zjarri në kampusin e...

Të shtëna me armë zjarri në drejtim të një lokali në Shkodër

Mbrëmjen e djeshme është qëlluar më armë zjarri në të një lokali në Shkodër. Policia bën me dije lokali është në pronësi...