tedi blushi

Tedi Blushi i kthehet Redi Shehut: Njerëzit qeshnin me lot kur…

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi ka debatuar me analistin Redi Shehu në studion e “Now me Erla...

Largimi i Artan Lames, Tedi Blushi: Ja pse Ramës po i bien “ushtarët” një e nga një

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi tha në “Now Me Erla Mëhillin” se “ushtarët” që po i bien...

Tedi Blushi: Ku i keni provat për korrupsion nga Berisha e Meta? Gjejini!

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi “sfidoi” të gjenden prova korrupsionit nga Sali Berisha dhe Ilir Meta. “Nuk është...

A e ka takuar Ilir Meta ish-zyrtarin e FBI-së? Si përgjigjet Tedi Blushi

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi thotë se kreu i kësaj force politike, Ilir Meta nuk e ka...

Sulmi ndaj Berishës, Tedi Blushi: Sot bota pa fytyrën e vërtetë të qeverisë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë akuzoi Edi Ramën për sulmin ndaj Sali Berishës në protestën e 6 dhjetorit. Sipas tij...

Partia e Lirisë kërkon nga SPAK të nisë hetimet për Aeroportin e Vlorës

Partia e Lirisë kërkon nga SPAK të nisë hetimet për Aeroportin e Vlorës. Sipas Sekretarit të Përgjithshëm të kësaj force politike Tedi...

“A e ndjeni rritjen e çmimeve?”, Blushi pyet live Koçin, si përgjigjet socialisti

Sekretari i Përgjithshëm të Partisë së Lirisë, Tedi Blushi e ka pyetur drejtëpërdrejt deputetin e PS Petro Koçi, se a është...

“100 herë nuk do më ndërpresësh”, Petro Koçi dhe Tedi Blushi debat për protestën

Deputeti i PS, Petro Koçi është përplasur në studion e Euronews Albania me Sekretarin e Përgjithshëm të Partisë së Lirisë, Tedi...

Tedi Blushi thirrje qeverisë që të ulet çmimi i druve për ngrohje

Sekretari i Përgjithshëm të Partisë së Lirisë Tedi Blushi u shpreh në një konferencë për mediat se 37% e qytetarëve nuk...

Çfarë do të ndodhë në protestën e 12 nëntorit? Tedi Blushi jep detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi tha se në protestën e 12 nëntorit që do të zhvillohet në...

A do të votojë PL në primaret e PD-së? Tedi Blushi: E mbështesim plotësisht

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi u shpreh në një intervistë për Euronews Albania primaret janë një proces...

Blushi denoncon tenderin e Ministrisë së Financave: 380 mijë euro për propagandë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi ka denoncuar këtë të enjte se Ministria e Financave ka shpallur tender...

“Së shpejti protesta”, Tedi Blushi: Ende nuk është përcaktuar datë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi u shpreh se në takimin e sotëm me Ilir Metës dhe Sali Berishës...

Tedi Blushi: PL-ja bashkëpunim me Berishën, koha e opozitës së kapur ka marrë fund

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi deklaroi se ka vetëm një Parti Demokratike me kryetar Sali Berishën, me...

Kur do zhvillohet protesta e opozitës? Tedi Blushi përgjigjet për Euronews Albania

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi deklaroi se protesta kombëtare e opozitës do të zhvillohet së shpejti. Pyetur nga...

Tedi Blushi: Autoriteti i Dosjeve, portal shtesë i Ramës dhe Veliajt

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi ka reaguar pas deklaratës së Autoritetit të Dosjeve për padinë e Ilir...