tel aviv

Olaf Scholz dhe delegacioni braktisin papritur fluturimin, alarm ajror në Tel Aviv

Një fluturim shtetëror që nisej nga aeroporti i Tel Avivit në Izrael për në Kajro është anuluar për shkak të një...

7 shqiptarë mbërrijnë në atdhe pas një fluturimi Tel Aviv-Shkup

Dje në orët e vona të mbrëmjes përmes një fluturimi nga Tel Aviv në Shkup të koordinuar nga Republika e Maqedonisë...

Euronews raporton nga lufta, qytetarët boshatisin rrugët në Tel Aviv

Predhat kanë goditur edhe pjesën afër qendrës së Tel Avivit. Ishte ky raportimi i gazetarit Thimi Samarxhiu i cili ka udhëtuar...

“Të armatosur po rrëmbejnë fëmijë e të moshuar” – Rrëfimi i shqiptares në Tel Aviv

Felicita Jakoel, kryetare e shoqatës së miqësisë Shqipëri-Izrael tregoi në një intervistë për Euronews Albania situatën e tmerrit që po përjetojnë...

BE-ja anulon takimin në Tel Aviv, s’donin pjesëmarrjen e ministrit radikal izraelit

Bashkimi Evropian bëri të ditur më 8 maj se ka anuluar një pritje diplomatike të planifikuar për t’u mbajtur në Tel...

Mozaiku romak i gjetur pranë Tel Avivit kthehet në shtëpi

Një mozaik antik romak, i ruajtur jashtëzakonisht mirë, që tregon një shumëllojshmëri të pasur peshqish, kafshësh, zogjsh dhe anijesh, është rikthyer...

5 viktima nga sulmi në Tel Aviv

Të paktën 5 persona mbetën të vrarë dhe shumë të tjerë të plagosur, në dy sulme në rrethinat e Tel Avivit,...