telefonike

Zelenski dhe Makroni bisedë telefonike për furnizimet e naftës

Presidenti ukrainas, Volodimir Zelenski ka deklaruar në ‘Twitter’ se ka kryer një bisedë telefonike “të gjatë dhe kuptimplotë” me presidentin francez,...

Putin akuzon Ukrainën për bllokim të bisedimeve për paqe

Presidenti rus Vladimir Putin, akuzon Ukrainën se ka bllokuar bisedimet për paqen mes dy vendeve. Ai i ka thënë kancelarit gjerman se...