temperaturat

A do goditet Shqipëria nga një valë tjetër e të nxehtit? Flet meteorologu

Meteorologu Akil Osmani zbuloi në një intervistë për Euronews Albania se si do të jetë moti për pjesën tjetër të mbetur...

Nga e mërkura rriten temperaturat, parashikimi i motit për javën

Duke nisur nga e mërkura e kësaj jave, pritet që moti të përmirësohet dhe temperaturat të rriten. Këtë e bëri me dije...

Temperaturat e larta ulin numrin e turistëve në Mesdhe

Mesdheu tashmë po sheh një ulje të numrit të vizitorëve këtë verë në krahasim me vitin e kaluar. Vala e vazhdueshme e...

“Caronte” godet Evropën, rriten akoma më shumë temperaurat. 50 gradë në disa zona

Temepraturat e nxehta pritet të rriten akoma më shumë, pasi “Caronte”, vala e të nxehtit afrikan do të mbërrijë në Europë....

“Ferri” pushton Europën, regjistrohet temperatura rekord në historinë e Italisë

Vala e të nxehtit ka pushtuar kontinentin europian këtë javë. Në shtete, si Greqi, Kroaci, Itali, Spanjë dhe Turqi temperaturat kanë...

Temperaturat e larta, mjekët apelojnë: Kujdes goditjet nga të nxehtit

Ditët e nxehta që pritet të përjetojë Shqipëria mund të sjellin ndikime në shëndetin e qytetarëve. Më të riskuar janë fëmijët,...

Vijnë “flakët e ferrit”! Këtë javë temperaturat do shkojnë deri në 42 gradë

Meteorologia e Meteolab, Lajda Porja tha në emisionin GoodMorning Albanians në Euronews Albania se java që vjen do të karakterizohet nga...

Temperatura rekord në Indi, vdesin 96 persona nga i nxehti ekstrem

Një valë ekstreme të nxehti përfshiu verilindjen e Indisë gjatë fundjavës, duke shkaktuar të paktën 96 viktima. The guardian shkruan se më...

Ulen temperaturat në juglindje, reshje dëbore në pranverë

Edhe pse ka nisur muaji i dytë i pranverës, ulja e temperaturave ka bërë që të rikthehen reshjet e dëborës në...

Kanë filluar “plakat”! Temperaturat nesër ulen 5-6 gradë

Dita e sotme do të jetë e dominuar nga reshjet e shiut në të gjithë territorin e shoqëruar me shtrëngata shiu. Meteorologu...

Rikthehet bora në Dardhë, sa pritet të shkojnë temperaturat

Dëbora ka mbuluar këtë të martë juglindjen e vendit. Korrespondeti i Euronews Albania, Xhensil Shkëmbi ka raportuar nga Dardha situatën në...

Janari fillon me anomali temperaturash, thotë meteorologu

Meteorologu i Metoalb, Hakil Osmani tha për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se java ka nisur nën dominimin e motit...

Kalifornia mes zjarreve, 6 mijë persona të evakuuar, në rrezik parku kombëtar

Kalifornia është një nga shtetet amerikane, e cila është duke u përballur me zjarre të fuqishme dhe temperatura ekstreme. Guvernatori i saj...

Plazh mes minave në Detin e Zi, rrezik nga shpërthimi i tyre

Në mesin e sezonit veror, kur me mijëra turistë pushojnë në brigjet e Detit të Zi, autoritetet detare në Rumani dhe...

Vranësira dhe reshje deri të mërkurën, parashikimi i motit për javën

Moti i vranët dhe me reshje kryesisht në zonat malore dhe juglindore do të jetë mbizotërues në vend deri në mesjavë. Meteorologu...