tendera

 “Seç ke një mik që fiton tendera qeverie”, Alibeaj-Çanit: Hajde më jep një provë

Gazetari Arian Çani u përball me Enkelejd Alibeajn në “Now me Erla Mëhillin” duke e akuzuar këtë të fundit se një...

Arrestohet kryebashkiaku i Bulqizës

SPAK ka njoftuar arrestimin e kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla. Në njoftimin zyrtar të Prokurorisë së Posaçme, bëhet me dije se kryebashkiaku...

Abuzimi me tenderat, sot zhvillohet masa e sigurisë për 4 punonjësit e UBT-së

Ditën e sotme pritet të zhvillohet masa e sigurisë për 4 punonjësit e Universitetit Bujqësor të Tiranës (UBT) për abuzime me...

Abuzimi me tenderët, lirohet kryekomisari në Shkodër

Gjykata e Apelit në Shkodër ka rrëzuar vendimin e Gjykatës së shkallës së parë për punonjësit e policisë të cilët u...

Berisha: Tendera korruptivë pa fund, qeveria po plaçkit qytetarët

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi nga foltorja e Kuvendit se qeveria po i vjedh qytetarët në një kohë kur...

Rama: Procesi i tenderimit nuk do kryhet më nga administrata dhe ministritë

Kryeministri Edi Rama thotë se procesi i tenderimit nuk do të kryhet më nga administrata apo ministritë, por nga ekspertë të...

Tenderat e rindërtimit, 8 kontrata u fituan nga kompani me pronarë nën hetim

Tetë tendera të rindërtimit janë fituar nga kompani, pronarët e të cilave kanë patur probleme me ligjin. Euronews Albania ka zbuluar 3...

Opozita akuza qeverisë: përfaqësues të krimit marrin tenderë

Opozita ka kritikuar punën e qeverisë për luftën ndaj krimit të organizuar. Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit Europian, deputeti demokrat Gazment...

Kush është Dritan Agolli, drejtori i akuzuar për skandale

Drejtori i Fondit Shqiptar të Zhvillimit Dritan Agolli është person me lidhje te forta politike. Për 3 vitet e tij në detyrë ka...