tenis

Serena Williams: Unë nuk jam në pension, mund të luaj përsëri

Tenistja amerikane Serena Williams, e cila i dha lamtumirën karrierës së saj këtë vit në US Open, tha se ka mundësi...

VIDEO| Tifozi ndërpret ndeshjen e tenisit, i vë flakën vetes

Në “O2 Arena” të Londrës u zhvillua një turne tenisi i cili shënjoi dhe ndeshjen e fundit të zviceranit Roger Federer. Pak...

Roger Federer i thotë lamtumirë tenisit, sot ndeshja e fundit në Laver Cup

Tenisti zviceran, Roger Federer do t'i japë fund karrierës së tij profesionale sonte Laver Cup në Londër, ku do të luajë...

‘Ndalova së besuari’, Roger Federer flet për tërheqjen nga tenisi

Roger Federer thotë se vendimi i tij për t'u tërhequr nga tenisi, erdhi pasi ai ndaloi së besuari se mund të...

Biletat për ndeshjen e fundit të Federerit deri në 68 mijë euro 

Biletat për ndeshjen e fundit të Roger Federer në Laver Cup arritën një çmim prej 68 mijë eurosh, raportojnë mediat britanike. Zvicerani...

Serena Williams do të tërhiqet nga sporti i tenisit

Serena Williams, 23 herë fituese e turneut Grand Slam dhe një nga tenistet më të mira në botë, ka deklaruar të...

Djokovic fiton Wimbledon për herë të katërt radhazi

Tenisti serb, Novak Djokovic triumfoi në Wimbledon, duke mundur në finalen e madhe australianin, Nik Kirios.  Ai ka arritur të fitojë titullin...

Elena Rybakina fiton turneun e Wimbledon

Elena Rybakina është fituesja e Wimbledon për femra, pasi mposhti në finale kundërshtaren tuniziane Ons Jabeur, me sete 3-6, 6-2 dhe 6-2. Ajo...

Djokovic në finalen e Wimbledon përballë australianit Kyrgios

Novak Djokovic ka arritur për të tetën herë finalen e turneut të Wimbledon, duke mposhtur Cam Norrie 2-6, 6-3, 6-2 dhe...

Kosova merr pjesë në Kampionatin Botëror të tenisit për femra

Kampionati Botëror i Tenisit për femra ‘Billie Jean King Cup’, po mbahet në Shkup të Maqedonisë së Veriut, nga data 4...

Federer kërkon të rikthehet në Wimbledon

Ish-tenisti zvicerian, Roger Federer ka deklaruar se dëshiron të zhvillojë sërish ndeshje në kompeticionin Wimbledon. Federer, i cili do të mbushë 41...

Të rritesh me sportin, 10-vjeçari pjesë e Maratonës së Tiranës prej 4 vitesh

Të rritesh me sport dhe jo me playstation. Kjo është zgjedhja që ka bërë Ruben Hoxha, 10-vjeçari që prej 4 vitesh...

Ish-kampioni i tenisit dënohet me burg për fshehje pasurie

Legjenda e tenisit, Boris Beker është dënuar nga një gjykatë në Londër me dy vjet e 6 muaj burg për fshehje...

Tenisti i njohur godet arbitrin gjatë ndeshjes

Tenisti gjerman, Alexander Zverev është tërhequr nga ‘Mexican Open’ pas veprimeve jo sportive ku goditi me raketë arbitrin. Zverev gjatë incidentit lëshoi...

Më mirë të humbas trofetë se të vaksinohem, thotë tenisti serb

Tenisti serb Novak Djokoviç tha se ai do ta pranonte më mirë të humbiste trofetë e se sa të vaksinohej kundër...

Djokoviç takon Vuçiç: Dëbimi nga Australia, ngjarje fatkeqe

Tenisti serb Novak Djokoviç e cilësoi një “ngjarje fatkeqe” burgimin dhe dëbimin e tij nga Australia, që i penguan pjesëmarrjen në...