tensione ne veri te kosoves

Ngërçi në dialogun Kosovë-Serbi? Kamberi: 2 shtetet, të pakënaqura nga formati i BE

Belgzim Kamberi nga Instituti për politika sociale “Musine Kokalari” tha për Euronews Albania se si Serbia edhe Kosova janë të pakënaqura...

Tensione në Zveçan, shpërthejnë 2 shock-bomba në afërsi të komisariatit të policisë

Dy shok-bomba (bomba neoparalizuese) kanë shpërthyer dje afër njësitit policor në Zveçan, të cilët kanë qenë duke qëndruar në pikë statike. Policia...

Senatorët: Kosova dhe Serbia të ulin tensionet, rrezikohen marrëdhëniet me SHBA

Një grup senatorësh amerikanë të udhëhequr nga senatorja Jeanne Shaheen, thanë të mërkurën se kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti...

Majko: Në kufirin Kosovë-Serbi, shpresa është bërë e rrezikshme

Deputeti Pandeli Majko, ka reaguar në lidhje me tensionet e krijuara në veri të Kosovës. Në një postim që ka bërë në...

Protestë në Jarinje, policia serbe ndalon protestuesit që të hyjnë në Kosovë

Rreth 100 qytetarë, të udhëhequr nga organizata e Patrullës Kombëtare, u mblodhën sot në anën serbe të kalimit administrativ të Jarinjes...

Barrikadat në veri, NATO dhe BE: Kosova dhe Serbia të ulin tensionet përmes dialogut

Rrugët që çojnë drejt pikëkalimeve kufitare mes Kosovës e Serbisë vazhdojnë të jenë të bllokuara edhe të martën. Serbët lokal në veri...

Tensione në veri të Kosovës, serbët bllokojnë rrugët në Zveçan dhe Leposaviç

Në Rudarë në afërsi të Zveçanit serbët lokalë kanë filluar që të bllokojnë rrugët. Njëjtë po ndodh edhe në Leposaviq. Ndërkohë mediat...

Çfarë po ndodh në veri të Kosovës, gazetari jep detajet

Gazetari Kosovë Gjoci ka dhënë detaje në lidhje me situatën në veri të Kosovës që prej disa ditësh ka qenë e...