terheqje

Petkoviç: Do të rritet numri i shteteve që tërheqin njohjen e Kosovës

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, njëkohësisht kreu i ekipit negociator të Beogradit, Petar Petkoviç tha se numri...

Forcat ruse tërhiqen nga zona e Kharkivit

Ukraina ka detyruar forcat ruse të tërhiqen nga Kharkiv. Raportet e fundit sugjerojnë një pikë kthese rreth qytetit të dytë më...

Gjiganti i naftës ‘Shell’, 5 mld dollarë humbje pas largimit nga Rusia

Gjiganti i naftës 'Shell' do të pësojë një humbje prej 5 miliardë dollarësh nga heqja dorë prej aseteve ruse, si pjesë...

Nuk ka prova se Putin po tërheq trupat nga Kievi, thotë Biden

Presidenti amerikan tha për mediat se është skeptik ndaj pretendimeve të Rusisë se do të tërhiqte trupat nga Kievi dhe do...

Trupat ruse nisin tërheqjen nga kufiri me Ukrainën

Trupat ruse po drejtohen përsëri në bazat e tyre të përhershme pasi përfunduan me sukses stërvitjet ushtarake, njoftoi Ministria ruse e...