termet ne turqi

 Një tjetër tërmet ‘godet’ Turqinë, ja sa ishte magnituda

Një tërmet 4.5 Rihter është regjistruar mesditën e së premtes në Turqinë lindore. Sipas Institutit Sizmologjik Euro-Mesdhetar, epiqendra e tërmetit ishte qyteti...

Tërmeti ‘shkund’ sërish Turqinë, ja sa ishte magnituda

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.3 i shkallës Rihter goditi Kahramanmaras-in e Turqisë, duke shkaktuar panik dhe frikë tek banorët. Lëkundjet...

Turqia nuk gjen qetësi, goditet nga një tjetër tërmet i fuqishëm

Një tërmet me magnitudë 5.2 ballë të shkallës Rihter ka goditur sot zonën lindore të Turqisë. Sipas Institutit Euro-Mesdhetar epiqendra e tërmetit...

Ekipet e shpëtimit turq thonë se ka zëra ende dëgjohen nën rrënoja

Ekipet e shpëtimit në Turqinë jugore thonë se janë ende duke dëgjuar zëra nga rrënojat më shumë se një javë pas...

“Sot 5 mjekë udhëtojnë drejt Malatya-s”, Çako: Të gatshëm për të ndihmuar Turqinë

Haki Çako, drejtor i emergjencave civile është shprehur se ditën e sotme drejt Turqisë janë nisur dhe 5 mjekë, duke iu...

Euronews Albania raporton nga Adana, gazetari Hoxha jep detaje për situatën në Turqi

Ekipi i Euronews Albania ka mbërritur në Adana të Turqisë një nga vendet më të goditura nga tërmeti tragjik i mëngjesit...

Gazetari Hoxha nga Stambolli: Autobusët janë mënyra më e sigurt për të lëvizur

Gazetari Ardit Hoxha raporton live nga Stambolli situatën nga tërmeti në Turqi, aty ku ndodhet që prej ditës së djeshme së...

Gazetari ndërpret raportimin live për të shpëtuar vajzën e vogël në Turqi (FOTO)

Ky është momenti kur një gazetar i mediave të huaja, ka ndërprerë raportimin live në Turqi dhe ka shkuar për t’i...

“Ndërpritet energjia në Turqi”, qytetari: Gaziantepi qyteti më i prekur nga tërmeti

Qytetari në Stamboll, Vilson Imami ka dhënë detaje në ndihej me situatën në Turqi, e cila është goditur nga dy tërmete...

Tërmeti 7.7 ballë godet Turqinë, humbin jetën mbi 170 persona

Një tërmet i fortë ka shkundur Turqinë dhe Sirinë orët e para të mëngjesit të sotëm. Tërmeti i fuqishëm ka goditur Gaziantepin...

Tërmeti me magnitudë 4.3 ballë godet veriperëndimin e Turqisë

Një tërmet me magnitudë 4.3 ballë të shkallës Rihter ka goditur sot provincën veriperëndimore të Duzçes në Turqi, rreth 200 kilometra...