tërmetit

Trajneri i njohur i shpëton mrekullisht tërmetit: Kujtova se një avion ra mbi hotel

Trajneri i Gambisë, belgu Tom Saintfiet, dhe ekipi i tij ndodhen në Marrakesh për ndeshjen kualifikuese të Kupës së Kombeve të...

Sa kushton “taksa” e tërmetit, sigurimi i pronës me detyrim, si llogaritet pagesa

Një banesë mund të sigurohet sot për dëmet nga zjarri, shpërthimi, rrufeja dhe tërmeti. Sipas opsionit që zgjedhin qytetarët, çmimi për...

104 miliardë $ dëmet e tërmetit, Erdogan bën bilancin në Konferencën e Donatorëve

Dëmet e shkaktuara nga tërmeti që tronditi jug-lindjen e Turqisë në fillim të shkurtit e ku mbetën të vrarë rreth 50...

Turqia në ditën e 12 pas tërmetit, 3 persona nxirren të gjallë nga rrënojat

Operacionet e kërkim-shpëtimit vazhdojnë me rigorozitet në Hataj. Tre persona, përfshirë një të mitur, u nxorën të gjallë nga rrënojat e apartamentit...

Shpresë 9 ditë pas tërmetit! I gjallë 18-vjeçari, punohet për të nxjerrë 3 të tjerë

Sokol Brahaj, gazetar shqiptar në Turqi tha në një intervistë për Euronews Albania se në ditën e nëntë të tërmetit shkatërrimtar...

“Sa dola, ndërtesa u shemb”- I riu rrëfen si i mbijetoi tërmetit shkatërrimtar

“Ne u larguam vetëm me shpirtin tonë”- këto ishin fjalët e një adoleshenti që mundi të dilte në kohë nga një...

Habit Sula pas tërmetit në Turqi: Qeveria turke ka shumë gjynahe për të larë!

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula shprehu në një intervistë për Euronews Albania solidaritet me popullin turk për tërmetin tragjik që...