territore

Rusia ‘ndryshon’ kufijtë – si i ndryshon kjo rregullat e lojës?

15% e Ukrainës i kaloi Rusisë – të paktën sipas Putin – si e ndryshon kjo luftën në Ukrainë? Presidenti rus Vladimir...

Vazhdon beteja në Kharkiv, Kievi pretendon se ka rimarrë disa territore

Rusia po dërgon trupa në rajonin e Kharkiv pasi kundërofensiva ukrainase në zonë ka qenë jashtëzakonisht e suksesshme. Presidenti Zelensky përshëndeti përparimin e arritur. "Forcat...

‘Do t’i rimarrim territoret’, Zelenski: Flamuri i Ukrainës do ngrihet në Krime

Në vijën e frontit, artileritë vazhdojnë dhe mes palëve të përfshira në luftë, shumë njerëz kanë mbetur të bllokuar. Vullnetarë nga e...