teste

SHBA kërkon teste COVID për vizitorët nga Kina

SHBA është bërë vendi më i fundit që vendos testimin e COVID tek vizitorët nga Kina, pasi Pekini njoftoi se do...

Ilir Alimehmeti: Pandemia përfundoi dhe ne nuk kemi teste në farmaci

Mjeku Ilir Alimehmeti tha në një intervistë për Euronews Albania se pandemia përfundoi dhe nuk ka teste në farmaci. “Shumë gjëra patën...

Rreth 40% e testimeve për COVID pozitive

Rreth 40% e personave të testuar në ditë gjatë korrikut rezultojnë pozitiv me Covid-19, shifër kjo dyfish më e lartë se...

Biden ofron teste COVID-19 falas për qytetarët

Shtëpia e Bardhë njoftoi se familjet amerikane mund të kërkojnë tetë teste për COVID falas në shtëpi, të cilat do të...

1 viktimë, 28 të infektuar me COVID-19 në Shqipëri

Nga 442 testime në 24 orë, 28 qytetarë kanë rezultuar të infektuar me COVID-19 në Shqipëri. 1 person ka humbur jetën duke...

Shifrat e testeve COVID nuk përputhen mes doganës, ministrisë dhe laboratorëve

Shifrat e tamponëve të deklaruar gjatë 2021-shit, atyre të importuar dhe numrit të shtetasve që kanë udhëtuar jashtë vendit nuk përputhen. Kjo...

COVID-19 pasuroi laboratorët privat

Pandemia rëndoi xhepat e qytetarëve që u infektuan me COVID-19, ndërsa laboratorët që ofronin tamponë u pasuruan. Shqiptarët kanë paguar 17 milionë...

6 viktima, mbi 1500 të infektuar me COVID në Shqipëri

1.549 qytetarë janë infektuar me COVID në Shqipëri. Rezultati doli nga 5.662 testime të bëra në 24 orët e fundit. 6 qytetarë...