thaçi

FOTO| Ish-presidenti Thaçi shkon në Kosovë, zbulohet shkaku

Ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, gjendet këtë të hënë në Kosovë. Sipas mediave kosovare arsyeja që ish-presidenti ka lënë ambientet e...

Një tjetër dëshmitar kundër Thaçit. Çfarë pritet të ndodhë sot në Hagë

Ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimit, sot do dalin sërish para trupit...

Mbrojtja e Thaçit vijon intervistimin e dëshmitarit të prokurorisë, çfarë tha ai dje

Në Dhomat e Specializuara në Hagë po vazhdon gjykimi ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës(UÇK). Mbrojtja e ish-presidentit Hashim Thaçi,...

Thaçi i drejtohet Speciales: Jam i pafajshëm, gati të përballem me çdo akuzë

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë fjalën në gjyqin që po mbahet në Hagë kundër krerëve të UÇK-së. Në ditën...

Avokati: Thaçi nuk kishte asnjë motiv të kryente krime lufte

Në Hagë ka nisur dita e dytë e gjykimit ndaj katër ish-krerëve të UÇK-së, ku avokati i ish-presidentit Gregory Keohe ka...

Avokati i Thaçit: UÇK i lëshoi fletëarresti, nuk kishte pushtet të jashtëzakonshëm

Po mbahet në Gjykatën Speciale të Hagës dita e dytë e gjyqit ndaj krerëve më të lartë të UÇK-së. Këtë të...

Mbrojtja: Thaçi nuk kishte fuqi të parandalonte apo ndëshkonte krimet

Ka nisur në Hagë dita e dytë e gjykimit ndaj ish-krerëve të UÇK Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep...

Trondit prokurori: Thaçi mohoi rolin e UÇK dhe persekutoi anëtarët e LDK

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi e Jakup Krasniqi dolën dje për herë të parë para gjykatës speciale ku dëgjuan akuzat...

“Selimi përshëndeti gruan, Thaçi më serioz”, gazetari tregon ç’ndodhi në Hagë

Gazetari Xhemajl Rexha, i cili pati mundësi të hynte në ambientet e Gjykatës Speciale në Hagë ku sot po mbahet procesi...

Akuzat në Hagë, ish-krerët e UÇK-së: Jemi të pafajshëm

Në Gjykatën Speciale në Hagë ka nisur procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës për të cilët Zyra e...

Spahiu: Hashim Thaçi mbahet në burg që Europa të joshë Vuçiç dhe Serbinë

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se Hashim Thaçi dhe gjithë krerët e UÇK-së në Hagë po...

Spahiu zbulon skenarin: Ja kush arrestoi Hashim Thaçin para takimit me Donald Trump

Juristi Kreshnik Spahiu zbuloi në një intervistë për Euroneës Albania se kush është e përbashkëta mes hetimeve për Hashim Thaçin dhe...

Rrëfehet drejtoresha e COD: Hashim Thaçi ishte në humor, e takova dhe më tha…

Një ditë më parë, pikërisht në vigjilje të Ditës së Pavarësisë së Kosovës, Rexhep Selimi, ish-pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës...

Prokuroria Speciale: Mbi 300 dëshmitarë në gjyqin kundër ish-krerëve të UÇK-së

Prokuroria e Gjykatës Speciale të Kosovës, ka njoftuar se në procesin gjyqësor kundër ish-presidentit Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarëve, Jakup Krasniqi dhe Kadri...

Do pastronin 18 mln euro të mafias, SPAK jep pretencën për grupin e Rezart Taçit

Në ambientet e GJKKO-së u mbajtë këtë të premte seanca e parë gjyqësore në ngarkim të të pandehurve Artur Balla dhe...

Gjyqi ndaj Thaçit dhe ish-krerëve të UÇK-së, Haga njofton mbajtjen e konferencës

Dhomat e Specializuara të Hagës kanë njoftuar se ditën e nesërme, 18 janar, do të mbahet konferenca përgatitore për gjykimin në...