theth

Përfundon puna, hapet qarkullimi në rrugën e Thethit

Mëngjesin e kësaj të shtune ka përfunduar puna për hapjen e rrugës se Thethit. Pas shumë ditësh e bllokuar është hapur rruga...

Thethi i pakalueshëm për turistët, trashësia e borës arrin deri në 5 metra

Bora e pangrirë, rrezikon jetën e punonjësve të pastrimit. Kjo gjë sjell dhe vështirësinë për të ndërhyrë dhe mjetet borëpastruese. Çdo ditë,...

Polia: Bora në Theth 7 m, të merren masa nga autoritetet për zhbllokimin e rrugëve

Pavlin Polia, guidë turistike në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania foli në lidhje me situatën në...

Veriu i Shqipërisë ‘pushtohet’ nga dëbora

Veriu i Shqipërisë është pushtuar jo vetëm nga reshjet e shiut por sidomos gjatë fundjavës ka pasur dhe ulje të temperaturave...

VIDEO| Reshjet e dendura të shiut dëmtojnë urën që lidh Thethin me Shalën

Reshjet e dendura të shiut kanë dhënë pasojat e para në Theth. Për shkak të prurjeve të shumta, përroi në qendër të...

Studentët e zhdukur në Theth, agjentë çekë e shqiptarë zbarkojnë në Malësi të Madhe

Pas 20 vitesh është kthyer në vëmendje zhdukja e tre studentëve çekë, dy vëllezër dhe një vajzë në Malësi të Madhe. Një...

Djegia e Bujtinës në Theth, OSHEE anulon konferencën për shtyp për ngjarjen

Flakët e shtunës në bujtinën e familjes Guri në Theth shkaktuan dëme të shumta në banesë duke e bërë të pabanueshme....

VIDEO | Përfshihet nga flakët bujtina në Theth

Kati i tretë i një bujtine në Theth është përfshirë nga flakët këtë të shtunë. Në vendngjarje ndodhet zjarrfikësja, ndërhyrja e së...

Turizmi malor, Polia: Vitin tjetër rriten çmimet edhe në Theth

Turizmi malor ka shënuar rritje të numrit të pushuesve gjatë këtij vitit. Zonat më të vizituara rezultojnë të jenë Alpet e...

Turizmi malor, dhjetra turistë të huaj në Theth

Të gjithë ata që duan t’i shpetojnë ditëve të nxehta të gushtit, i janë drejtuar zonave malore. Një prej atraksioneve më të...

U bllokuan në kufirin mes Thethit dhe Valbonës, shpëtohen tre turistët çekë

Tre turistët çekë, të cilët mbetën të bllokuar në vendin e quajtur Curraj i Epërm janë shpëtuar pas dy operacioneve të...

Hapja e rrugës shton turistët në Theth

Thethi, fshati në zemër të alpeve shqiptare, mund të vizitohet edhe në dimër. Tashmë nuk është e nevojshme që të pritet...