thirrja

OKB: Njerëzimi të mbizotërojë tani, Gaza mund të kthehet në “ferr” së shpejti

Philippe Lazzarini, komisioneri i përgjithshëm i agjencisë palestineze të OKB-së për refugjatët, ka thënë se Gaza do të bëhet shumë shpejt...

“SPAK nuk duhet të ndalet”- Basha ripërsërit thirrjen për vetingun e politikanëve

Ish-kryetari i Partisë Demokrtike Lulzim Basha, ka reaguar përmes një postimi në facebook në lidhje me rastin Ahmetaj, si dhe rastet...

PE thirrje Kosovës dhe Serbisë: Të shtensionohet situata në Veri

Parlamenti Evropian u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet në kohën kur i gjithë kontinenti evropian po...

RCF shpall Thirrjen e Tretë për financimin e projekteve në arsimin profesional

Fondi Rajonal i Sfidave (RCF) shpalli Thirrjen e Tretë për Shprehje Interesi dhe fton për të aplikuar konsorciumet e interesuara të...

Gazetari: Lulzim Basha të bëjë thirrje për ristrukturimin e PD, të futet në garë

Gazetari Reldar Deda ishte i ftuar këtë të martë në Euronews Albania, ku komentoi rezultatin e zgjedhjeve loake. Përgjegjës për humbjen e...

Rama në mbështetje të Erdogan, Berisha thirrje komunitetit shqiptar në Turqi

Ish-kryeministri Sali Berisha mbajti këtë të martë një deklaratë për media, ku i kërkoi komunitetit shqiptar në Turqi që të mos...

KQZ thirrje institucioneve: Fshini çdo postim elektoral që keni në mediat sociale

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve u ka kërkuar të gjitha institucioneve në vend që të fshijnë çdo postim me karakter elektoral në...

Berisha: Ftoj Ramën në debat, ja çfarë do t’i them përballë

Ish-kryeministri Sali Berisha ftoi kryeministrin Rama për një debat televiziv në lidhje me zgjedhjet lokale të 14 majit. Gjatë një konference me...

Habit eksperti rus, thirrje Kremlinit: Koha është në anën e Ukrainës, ndaloni luftën

Anton Gerashchenko, një këshilltar i Ministrisë së Punëve të Brendshme të Ukrainës, ka shpërnddarë në rrjete sociale pamjet nga një debat...

“Për një shpullë ke ardhur këtu?” – Thirrja e fortë e Sevim Arbanës për komisariatet

Aktivistja Sevim Arbana denoncoi në një intervistë për Euronews Albania mosfunksionimin e hallkave të sistemit në denoncimin e dhunës ndaj grave. Arbana...

Damian Gjiknuri paraqitet në SPAK, zbulohet arsyeja

Sekretari i Përgjithshë i Partisë Socialiste Damian Gjiknuri është paraqitur mëngjesin e kësaj të premteje në Prokurorinë e Posaçme anti Korrupsion. Burime...

Siguria kibernetike, Çuçi thirrje të rinjve: Bashkohuni në projektin tonë

Në konferencën për Sigurinë Kibernetike, ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi tha se vendi ynë ka nxjerrë mësime pas sulmeve të fundit...

Çështja McGonigal, Salianji i drejtohet SPAK: Duhet të ketë një hetim të plotë

Deputeti i Partisë Demokratike iu drejtua këtë të premte me një shkresë zyrtare SPAK-ut, por dhe institucioneve të tjera të rëndësishme...

“Nuk e njoh”- Berisha flet për Agron Nezën dhe thirrjen e Shkëlzenit në SPAK

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mohuar njohjen me Agron Nezën, ish-agentin e shërbimeve sekrete që është nën hetim nga drejtësia amerikane për...

A ndiheni i rrezikuar nga SPAK? Shkëlzen Berisha flet pas marrjes në pyetje

Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha deklaroi pas marrjes në pyetja nga SPAK, se ishte thirrur nga organi i akuzës...

Tensione në seancën plenare, Alibeaj kërkon të thirret Rama për çështjen McGonigal

Ka nisur me tensione seanca plenare e kasaj të enjteje, ku deputetët e Partisë Demokratike kanë kërkuar që kryeministri Edi Rama...