thirrje

Papa Françesku bën thirrje për zgjidhje paqësore të krizës në Niger 

Papa Françesku shprehu sot shpresën për një zgjidhje paqësore të krizës në Niger pas grushtit të shtetit ushtarak në vendin e...

Erdogan thirrje Putinit të mos i përshkallëzojë tensionet në Ukrainë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i ka bërë thirrje homologut të vet rus, Vladimir Putin, të mërkurën, të mos i...

NATO ultimatum për situatën në Veri: Të ndalet menjëherë dhuna

NATO ka publikuar një deklaratë zyrtare në të cilën dënon situatën e tensionuar në veri të Kosovës. NATO i ka cilësuar të...

Paralajmërimi i OBSH: Kujdes nga inteligjenca artificiale

Inteligjenca artificiale, të paktën deri në fazën aktuale, nuk duhet përdorur në shëndetësi. Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë thirrje se...

SHBA i bën thirrje Iranit të ndalë ekzekutimet e protestuesve

Shtetet e Bashkuara i bën thirrje Iranit që të mos ekzekutojë tre persona që ishin përfshirë në protestat mbarëkombëtare, teksa organizatat...

Kreu i Wagner i bën thirrje Putin t’i japë fund luftës

Shefi i grupit mercenar rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin, ka shkaktuar bujë me një postim në Telegram për atë që potencialisht mund...

Berisha thirrje demokratëve: Mos harroni sakrificën tuaj, bashkë dalim fitimtarë 

Sali Berisha ishte të dielën në Shkodër ku mori pjesë në ceremoninë e përkujtimit të 4 dëshmorëve të 2 prillit të...

Bisedimet për planin evropian, NATO thirrje Kurtit dhe Vuçiç

Zëvendëssekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Mircea Geoana, në një bisedë telefonike me të dërguarin e BE-së për dialogun Kosovë – Serbi,...

Ambasada Amerikane: Protesta ka potencialin të përhapet, mund të ketë dhunë

Disa orë para nisjes së protestës së thirrur nga ish kryeministri, Sali Berisha, ambasada e SHBA-ve në Tiranë u ka bërë...

Bushati thirrje të fortë Berishës: Futuni në grevë urie, po bëhemi dele të qeverisë

Analisti Andi Bushati i bëri thirrje në emisionin Now në Euronews Albania që të futet në grevë urie kundër qeverisë së...

Berisha thirrje qytetarëve: Revolucioni na fton, nesër para parlamentit

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka ftuar qytetarët të mblidhen sërish, pas protestës së të shtunës. Ai ka bërë thirrje që...

Ambasada e SHBA thirrje shtetasve amerikanë: Shmangni tubimet e mëdha

Ambasada amerikane ka këshilluar qytetarët e saj që të shmangin lëvizjet pranë bulevardit "Dëshmorët e Kombit" ku do të zhvillohet protesta...

Rroftë Revolucioni Demokratik! Berisha thirrje pak orë para protestës

Kreu i Partisë Demokratike ka inkurajuar simpatizantët e PD pak orë para protestës së thirrur mesditën e së shtunës. “Shqipëria po marshon...

“Allahu na ndihmoftë”| Ish-futbollisti i Kombëtares turke thirrje mes lotëve (video)

Ish futbollisti i kombëtares turke, Gokhan Zan duket brenda një makine ndërsa i përlotur kërkon ndihmë përmes një videoje që po...

21 janari/ Balla thirrje prokurorisë: Dosja e vrasjes së Aleks Nikës t’i kalojë SPAK

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i ka bërë thirrje Prokurorisë së Pergjithshme dhe Prokurorisë së Tiranës që...

Serbia kundër Rusisë: Ndaloni thirrjen për qytetarët serbë që të luftojnë në Ukrainë

Vullnetarët e parë nga Serbia kanë mbërritur në rajonin e pushtuar të Zaporizhzhia në Ukrainë dhe kanë filluar stërvitjen si pjesë...