thirrje

Ambasada Amerikane: Protesta ka potencialin të përhapet, mund të ketë dhunë

Disa orë para nisjes së protestës së thirrur nga ish kryeministri, Sali Berisha, ambasada e SHBA-ve në Tiranë u ka bërë...

Bushati thirrje të fortë Berishës: Futuni në grevë urie, po bëhemi dele të qeverisë

Analisti Andi Bushati i bëri thirrje në emisionin Now në Euronews Albania që të futet në grevë urie kundër qeverisë së...

Berisha thirrje qytetarëve: Revolucioni na fton, nesër para parlamentit

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka ftuar qytetarët të mblidhen sërish, pas protestës së të shtunës. Ai ka bërë thirrje që...

Ambasada e SHBA thirrje shtetasve amerikanë: Shmangni tubimet e mëdha

Ambasada amerikane ka këshilluar qytetarët e saj që të shmangin lëvizjet pranë bulevardit "Dëshmorët e Kombit" ku do të zhvillohet protesta...

Rroftë Revolucioni Demokratik! Berisha thirrje pak orë para protestës

Kreu i Partisë Demokratike ka inkurajuar simpatizantët e PD pak orë para protestës së thirrur mesditën e së shtunës. “Shqipëria po marshon...

“Allahu na ndihmoftë”| Ish-futbollisti i Kombëtares turke thirrje mes lotëve (video)

Ish futbollisti i kombëtares turke, Gokhan Zan duket brenda një makine ndërsa i përlotur kërkon ndihmë përmes një videoje që po...

21 janari/ Balla thirrje prokurorisë: Dosja e vrasjes së Aleks Nikës t’i kalojë SPAK

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i ka bërë thirrje Prokurorisë së Pergjithshme dhe Prokurorisë së Tiranës që...

Serbia kundër Rusisë: Ndaloni thirrjen për qytetarët serbë që të luftojnë në Ukrainë

Vullnetarët e parë nga Serbia kanë mbërritur në rajonin e pushtuar të Zaporizhzhia në Ukrainë dhe kanë filluar stërvitjen si pjesë...

“Po s’bëre like, ikën nga puna”- Berisha thirrje Zuckerberg dhe Musk për Ramën

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, deklaroi gjatë konferencës për shtyp këtë të premte, se qeveria po terrorizon punonjësit e administratës...

Kurti thirrje NATO-s: Të rritet prania e ushtarëve paqëruajtës në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka bëri thirrje NATO-s që të shtojë numrin e forcave paqëruajtse në Kosovë. Kërkesën kryeministri kosovar...

Berisha thirrje deputetëve: Mos votoni projektligjin për amnistinë fiskale

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i ka bërë thirrje deputetëve të Kuvendit, që të mos votojnë projektligjin për amnistinë fiskale. Në...

SHBA bën thirrje për heqjen e barrikadave në Veri

Shtetet e Bashkuara shprehën shqetësim të thellë për situatën aktuale në veri të Kosovës dhe bënë thirrje për çmontimin e menjëhershëm...

Alimehmeti thirrje demokratëve: Sot vendosni ju për Tiranën që doni, jo kryetari

Kandidati i PD për primaret në Bashkinë Tiranë, Ilir Alimehmeti u bëri thirrje demokratëve të shprehin vullnetin e tyre të lirë...

Franca thirrje Kosovës të pranojë propozimin e BE-së për targat

Ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot, u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të pranojnë propozimin për kompromis në çështjen...

Haradinaj thirrje Kurtit: Pezullo zbatimin e vendimit për targat!

“I bëj thirrje Kryeministrit ta pezullojë zbatimin e vendimit për targat deri në arritjen e marrëveshjes për njohje të ndërsjellë”, kështu...

Scholz: Ka shenja konsensusi në samitin e G20 për luftën në Ukrainë

Kancelari gjerman Olaf Scholz tha sot se në takimin e G20 në Bali të Indonezisë ka shenja inkurajuese për të arritur...