thirrje

Musk u bën thirrje amerikanëve të votojnë republikanët

Vetëm pak ditë pasi mori kontrollin e rrjetit të fuqishëm social Twitter, miliarderi Elon Musk rekomandoi sot që amerikanët të votojnë...

‘Shkoni në shtëpi që të mbijetoni’, Zelenski thirrje ushtarëve rusë

Presidenti ukrainas, Volodimir Zelenski u ka bërë thirrje ushtarëve rusë që gjenden në territorin e Ukrainës, që të kalojnë kufirin dhe...

Mos harroni thirrjen e Markut! Më 25 gusht të gjithë me flamur në “Air Albania”

Florian Marku rikujtoi edhe njëherë në një intervistë me Euronews Albania thirrjen e tij për datën 25 gusht. Ai ju ka kërkuar...

Thirrja e Metës: Mos prisni vetëm nga unë, merrni përgjegjësitë

Ilir Meta u ka bërë thirrje qytetarëve të marrin përgjegjësitë në mënyrë që të rrëzojnë sistemin. Duke folur nga Pallati i Kongreseve...

Kurti thirrje serbëve: Regjistroni automjetet me targa RKS

Kryeministri Albin Kurti u bëri thirrje qytetarëve serbë të Kosovës që t’i ndërrojnë targat e automjeteve në "RKS”. Përmes një video-mesazhi në...

Berisha thirrje mjekëve: Të bëjmë gjithçka për rrëzimin e regjimit të Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i ka bërë thirrje mjekëve që të bëjnë gjithçka për t’u përballur me qeverisjen e...

Berisha thirrje për protesta: Zemrat e njerëzve po ziejnë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha bëri thirrje për protesta këtë të premte. Në një konferencë për mediat, ai tha se ishte...

Thirrja e Zelenskit për Perëndimin: Parandaloni një krizë globale ushqimore

Presidenti Zelenski i kërkon komunitetit ndërkombëtar të ndërmarrë hapa të menjëhershëm për t'i dhënë fund bllokadës ruse për të lejuar dërgesat...

Papa Françesku thirrje liderëve politike: Armët po zënë vendin e fjalëve

Papa Françesku bëri sërish thirrje për ndalimin e sulmeve në Ukrainë. Këtë lutje, Ati i Shenjtë e bëri nga sheshi "Shën Pjetër" në...

Papa Françesku të rinjve: E ardhmja juaj, në rrezik nga pandemia dhe luftërat

Me rastin e Pashkës Katolike, Papa Françesku mbajti të hënën një lutje të ndjekur nga disa mijëra adoleshentë, që shënoi dhe...

Ukrainë, Papa françesku thirrje liderëve të kontrollojnë ndërgjegjen para Zotit

Papa Françesku u shpreh të mërkurën se kërcënimi për luftë në Ukrainë i ka sjellë mjaft trishtim, teksa u bëri thirrje...