tifoze

“Kjo situatë nuk mund të vazhdojë”, tifozët e PSG-së kundër Lionel Messi-t

Disa tifozë francezë të PSG-së kanë rënë dakord për të fërshëllyer sulmuesin argjentinas Lionel Messi, për faktin se është eliminuar para...

Kombëtarja e Argjentinës detyrohet të largohet me helikopter nga festimet

Lionel Messi dhe shokët e tij të Kombëtares së Argjentinës u larguan të martën nga autobusi i hapur me helikopter, në...

Argjentinasit kthehen në Buenos Aires, mijëra tifozë presin kampionët e botës

Futbollistët e Argjentinës mbërritën në Buenos Aires në orët e para të mëngjesit të së martës. Mijëra persona ishin rreshtuar nëpër rrugë...

Rreth 90 mijë tifozë për finalen e Kupës së Botës, çmimet e çmendura të biletave

Ndeshja e fundit e Botërorit Katar 2022 do të luhet këtë të diel në stadiumin ‘Lusial Iconic’, një stadium që mund...

Zeko: Diskutimi për Botërorin dhe tifozët bëhet vetëm në Shqipëri

Gazetarja sportive, Enkelejda Zeko thotë se diskutimet për kampionatin botëror dhe tifozët bëhen më së shumti në vendin tonë. Në emisionin "Barometri"...

Me kë janë tifozë shqiptarët? Barometri zbulon preferencat për skuadrat e mëdha

Shqiptarët kanë treguar skuadrën e tyre të zemrës në kampionatin botëror të futbollit. Të pyetur nga Barometri në Euronews Albania, Brazili...

Festa e tifozëve kthehet në tragjedi, humb jetën një 14-vjeçar në Francë

E cilësuar  një ndeshje me tone të forta politike, përballja mes Francës e Marokut ishte e bukur në fushë por aspak...

Çifti shqiptar nga Katari: Si u sulmuam nga tifozët serbë pas ndeshjes Serbi- Zvicër

Genta dhe Eki Rrahmani janë dy shqiptarë të cilët jetojnë në Katar dhe kanë treguar përjetimet dhe emocionet para dhe pas...

Tifozja: Erdhi sigurimi për të më shoqëruar, mendova se do më gjuanin tifozët serbë

Anila Mahalla, vajza e cila bëri shqiponjën në Katar, gjatë ndeshjes Serbi-Zvicër, deklaroi se forcat e sigurisë në stadium i kërkuan...

Incidente në ndeshjen Devolli-Labëria, 3 tifozë shoqërohen në polici

Ndeshja Devolli-Labëria e zhvilluar këtë të diel është shoqëruar me incidente të shumta, ku tre tifozë janë shoqëruar në polici. Anulim golash,...

Disiplina dënon Kukësin, gjobë dhe 4 ndeshje pa tifozë

Incidenti i regjistruar në përballjen mes Kukësit dhe Partizanit nuk ka i ka shpëtuar Komisionit të Disiplinës i cili ka dënuar...

VIDEO | Tifozët boshnjakë përplasen me policinë jashtë stadiumit “Air Albania”

Tifozët boshnjakë të skuadrës Zrinjski Mostari janë përplasur me forcat e policisë jashtë stadiumit "Air Albania", pas përfundimit të ndeshjes me...

FOTO | Tifozët futen në fushën e lojës pas shënimit të golit nga Armando Broja

Shqipëria kaloi në avantazh ndaj Izraelit në minutën e 45-të të pjesës së parë, në ndeshjen e vlefshme për Ligën e...

Verçani: Asnjë tifoz izraelit nuk do udhëtojë në Shqipëri për të parë ndeshjen

Sonte në mbrëmje, Shqipëria do të përballet me Izraelin në stadiumin "Air Albania" për kompeticionin Liga e Kombeve. Drejtori i Departamentit të...

VIDEO | Momenti i përplasjes mes tifozëve holandezë dhe shqiptarit

Tifozët holandezë janë përplasur me shqiptarët, duke goditur me mjete të forta një shqiptar. Euronews Albania ka siguruar videon e momentit të...

Konfliktohen tifozët holandezë në zonën e Pedonales

Në zonën e Pedonales, tifozët holandezë janë konfliktuar me njëri-tjetrin. Gazetarja e Euroneës Albania, Ortensa Budlla ka filmuar momentin kur tifozët po...