tik tok

“Sjell dëme në shoqëri”- Një tjetër shtet ndalon aplikacionin “Tik Tok”

Në Nepal qeveria ka vendosur ndalimin e përdorimit të medias sociale "Tik Tok". Vendimi argumentohet me dëmet që sjell në shoqëri...

Qeveria gati taksën për blogerët dhe “vipat” e Tik Tokut që fitojnë para në internet

Personazhet që fitojnë para nga rrjetet sociale dhe platformat e tjera në internet, do të tatohen në masën 15% duke nisur...

BE ndëshkon gjigandin kinez, 345 mln euro gjobë për ‘TikToK’

Bashkimi Evropian ka gjobitur platformën “TikTok” me 345 milionë euro, për dështim në mbrojtjen e privatësisë së fëmijëve në bazë të...

Përdori teknikën në TikTok për të zier vezën, gruaja pëson djegie të rënda në fytyrë

Një nënë britanike apelon ndaj ndjekësve të saj në rrjete sociale që të shmangin një tendencë të TikTok që përfshin zierjen...

Cili është shteti i parë amerikan që ndalon zyrtarisht Tik Tok

Montana është bërë shteti i parë amerikan që e ka ndaluar aplikacionin kinez të videove të shkurtra, TikTok. Guvernatori i Montanas, Greg...

Zbulohet videoja në TikTok që frymëzoi 13-vjeçarin që kreu masakrën në Serbi

Mediat serbe raportojnë se djali i cili kreu masakrën në Serbi, nga ku mbetën të vrarë 8 nxënës dhe roja i...

Specialisti i trafikut rrugor: I kapim qytetarët duke bërë shkelje live në Tik Tok

Gerhard Baka, specialist i trafikut rrugor tregoi në emisionin Good Morning Albanians në Euronews Albania se policia rrugore ka hapur një...

Mjeku live në Tik-Tok nga salla e gjinekologjisë, denoncimi nga drejtori

Një skandal i vërtetë është denoncuar të premten në Tetovë, përkatësisht në Spitalin e Gjinekologjisë, ku një nga mjekët specialistë ka...

Jepnin “spektakël” me makina te Bulevardi i Ri, policia gjobit të rinjtë e TikTok-ut

Përmes rrjetit social TikTok, policia ka identifikuar të rinj të cilët kanë postuar video me makina të ndryshme duke kryer manovra...

Britania e Madhe gjobit Tik Tok për keqpërdorim të të dhënave të fëmijëve

Tik Tok është gjobitur me 12.7 milionë funte për dështimin në mbrojtjen e privatësisë së fëmijëve, tha mbikëqyrësi i të dhënave...

U përplas për vdekje nga kamioni, viktima 32-vjeçari personazh i njohur i Tik-Tok

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është shënuar të martën në Tiranë. Kamioni ka përplasur një këmbësor në rrugë Kastrioti...

Pas SHBA e BE, propozohet në Komisionin e Integrimit ndalimi i Tik Tok në Shqipëri

Pas Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe BE-së edhe Shqperia mund të ndalojë përdorimin e aplikacionit Tik Tok në pajisjet zyrtare....

Balla kërkon të ndalohet Tik-Toku në institucionet publike: Rrezik për sigurinë

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në Komisionin për Integrimin Europian propozoi që në institucionet publike të ndalohet...

Franca ndalon përdorimin e ‘Tik Tok’ për 2.5 mln zyrtarë

Qeveria franceze ka ndaluar gjithashtu instalimin dhe përdorimin e Tik Tok dhe platformën amerikane Netflix në telefonat e zyrtarëve. Mediat e huaja...

“Po shkon në gojën e luanit”, CEO i Tik Tok-ut do dëshmojë në Kongresin Amerikan

CEO i Tik Tok, Shou Zi Chew do futet në “gojën e luanit”, pasi ai do të japë për herë të...

Anëtarët e parlamentit skocez urdhëruan të hiqet TikTok

TikTok do të hiqet nga telefonat dhe pajisjet e anëtarëve të parlamentit skocez për shkak të shqetësimeve të sigurisë, raportoi sot...