timon

Himarë, 70-vjeçari humb jetën teksa ishte në timon, dyshimet e para

Një 70-vjeçar ka humbur jetën teksa drejtonte automjetin me të cilin lëvizte bashkë me djalin e tij. Policia tha se ngjarja ndodhi...

I dehur në timon, 23-vjeçari në Tiranë shkakton kaos në rrugë e s’i ndalon policisë

Një 23-vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë së Tiranës pasi nuk iu bind urdhrit të efektivëve rrugorë për të ndaluar. 23-vjeçari...

Gazetari: Femrat në timon ngatërrojnë pedalen e gazit me frenat, shkak për aksidente

Gazetari Esido Barkaj thotë gjatë kohëve të fundit, ka një rritje të numrit të aksidenteve në zonat urbane. Në emisionin "Good Morning...

Eksperti: Buzëkuqi dhe celulari, arsyet pse femrat hutohen kur drejtojnë makinën

Eksperti i sigurise rrugore, Islam Qibini thotë se femrat janë më të kujdesshme se meshkujt përsa i përket shpejtësive mbi normat...

Arrestohet një tjetër shofer nën efektin e drogës

Policia Rrugore e Tiranës ka arrestuar një tjetër shtetas që drejtonte automjetin nën efektin e lëndëve narkotike. Pas testimit me aparatin AquilaScan...