tims

Hetimet për të dhënat e TIMS| Zbardhet kërkesa e 45 deputetëve demokratë

Është zbardhur kërkesa e 45 deputetëve të opozitës për hetimin parlamentar të të dhënave personale që kanë rrjedhur nga bazat e...

Ndërhyrja në sistemin TIMS, Prokuroria kërkon hetime shtesë për çështjen

Prokuroria e Tiranës ka regjistruar procedim penal në lidhje me kallezimin e AMP, për ndërhyrjen në sistemin TIMS, për veprat penale...

Ekskluzive| Skandali TIMS, drejtuesit e rinj të Policisë që i shpëtuan drejtësisë

Disa ditë më parë ministri i Brendshëm Taulant Balla bëri me dije se një ekip i ri është emëruar në strukturat...

Berisha: Ndërhyrja në TIMS u bë për të zhdukur të dhënat e çarterave

Ish-kryeministri Sali Berisha foli gjatë konferencës për media këtë të premte në lidhje me ndërhyrjen në sistemin Tims. Në fjalën e tij...

Dyshimet për ndërhyrje në sistemin TIMS, AMP kallëzim në Prokurorinë e Tiranës

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka kallëzuar në Prokurorinë e Tiranës dyshimet për ndërhyje në sistemin TIMS. Kallëzimi i AMP vjen pak ditë...

Hakerat publikojnë hyrje-daljet në sistemin TIMS të kreut të SHISH

Hakerat kanë publikuar të dhënat dhe hyrje-daljet në sistemin TIMS të kreut të SHISH, Helidon Bendo. Publikimi i radhës është bërë nga...

Rikthehet në funksion sistemi TIMS në portin e Durrësit dhe Vlorës

Sistemi TIMS shfaqi probleme mbrëmjen e sotme në pikat doganore. Në portin e Durrësit qindra qytetarë mbetën pezull nga rënia e...

Bie sistemi TIMS në Kapshticë, Qafë Thanë, Tushemisht e Goricë

Sistemi TIMS ka rënë në pikat kufitare të juglindjes. Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se dogana e Kapshticës punon me...

Jo ‘Memex’, por TIMS, të dhënat të përpunuara nga rubrika ‘raport ngjarjesh’

Të dhënat e fundit të publikuara nga hakerat e dyshuar iranianë nuk janë të sistemit operativo-policor MEMEX por janë në vazhdën...

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë

Në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës ka probleme me sistemin TIMS. Lajmi është bërë me dije nga zyra e shtypit pranë...

Probleme me sistemin TIMS në Goricë, Qafë Thanë dhe Kapshticë

Burime bëjnë me dije se në pikat e kalimit kufitar të Goricës dhe Qafë Thanës, të cilat lidhin Shqipërinë dhe Maqedoninë...

Rikthehet TIMS në portin e Vlorës

Në portin e Vlorës, është rikthyer sistemi TIMS dhe përpunimi i pasagjerëve prej dy ditësh nuk ka asnjë vonesë. Mëngjesin e kësaj...

Blinken telefonon Ramën për sulmin kibernetik në TIMS

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken zhvilloi një bisedë telefonike ditën e djeshme me kryeministrin Edi Rama. Lajmin e bëri të ditur...

Prokuroria nis hetimet për sulmin në TIMS: Ndihmë juridike nga disa shtete

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë ka përfshirë në dosjen e hetimit të nisur për sulmin kibernetik ndaj portalit...

Ministri Çuçi tregon se në cilat pika kufitare është rikthyer sistemi TIMS

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi bëri të ditur se sistemi TIMS është rikthyer në funksion të plotë në disa pika të...

Sulmi kibernetik nga Irani, rikthehet në funksion sistemi TIMS në Rinas

Ministria e Brendshme dhe Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit kanë konfirmuar se sistemi TIMS në Aeroportin Ndërkombëtar "Nënë Tereza" është rikthyer...